Wolverhampton zakończy okno z przytupem?! Kessié coraz bliżej

Wolverhampton zakończy okno z przytupem?! Kessié coraz bliżej
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sportitalia

Franck Kessié jest bliski przeprowadzki do Wolverhampton, donosi Sportitalia.

Ekipa z Molineux Stadium uaktywniła się w ostatnich dniach na rynku transferowym. Do drużyny dołączyli tacy piłkarze jak choćby Jesús Vallejo czy Patrick Cutrone.

Wiele wskazuje jednak na to, że nie były to jedyne wzmocnienia Wolverhampton poczynione tego lata. Zdaniem włoskiej prasy do drużyny prowadzonej przez Nuno Espírito Santo dołączy jeszcze Franck Kessié.

Zawodnik został pozyskany na stałe raptem kilka tygodni temu. Milan sprowadził go z Atalanty za 24 miliony euro. Wydaje się jednak, że nie pasuje on do wizji Marco Giampaolo, dlatego działacze chcą się go pozbyć. Z sytuacji skorzystają „Wilki”.

Tak piłkarz, jak i klub miał porozumieć się w ostatnich godzinach z brytyjskim zespołem w sprawie ewentualnej przeprowadzki. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej trafi na Wyspy za 25 milionów euro. Ta kwota może wzrosnąć o kolejne trzy miliony euro ze względu na bonusy. Te jednak będą uzależnione od dokonać samego zawodnika oraz jego nowej drużyny.

Kessié spędził dwa poprzedni lata na San Siro w ramach wypożyczenia. W minionych rozgrywkach zanotował 42 występy. Na jego dorobek złożyło się siedem bramek i pięć asyst.

Okno transferowe w Premier League zamyka się o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy