Wszystko jasne. Afonso Sousa zagra w Ekstraklasie!

Wszystko jasne. Afonso Sousa zagra w Ekstraklasie! fot. Belenenses SAD
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński [WP Sportowe Fakty]

Lech Poznań i Belenenses doszły do porozumienia w kwestii transferu Afonso Sousy - informuje Piotr Koźmiński na łamach „WP Sportowe Fakty”.

Po zatrudnieniu Johna van den Broma na stanowisku trenera pierwszej drużyny, Lech Poznań przystąpił do działań na rynku transferowym. Od dłuższego czasu toczyły się rozmowy w kwestii transferu Afonso Sousy.

Zainteresowanie utalentowanym ofensywnym pomocnikiem było naprawdę bardzo duże i mowa tu nie tylko o mistrzu Polski i Rakowie Częstochowa, ale także między innymi Vitorii Guimarães.

Jakby tego było mało, obecny pracodawca zawodnika, czyli Belenenses SAD, był niestały w swoich wymaganiach i często zmieniał wypracowane wcześniej warunki oraz podwyższał stawkę.

Sam piłkarz był jednak niezwykle zdeterminowany, by przenieść się na Bułgarską i być może to właśnie była jedna z istotniejszych kwestii w całym tym ruchu. Jak informuje Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty”, strony w końcu osiągnęły porozumienie.

Do zamknięcia transakcji pozostały więc formalności i testy medyczne. Wydaje się więc, że lada dzień 22-latek powinien zjawić się w stolicy Wielkopolski i tam przejść szczegółowe badania. Po nich parafuje kontrakt i dołączy do reszty drużyny, która przygotowuje się do pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko Karabachowi Agdam.

Sousa w poprzednim sezonie rozegrał łącznie 33 mecze, a w tym czasie strzelił trzy gole oraz zanotował dwie asysty.

Portugalczyk będzie drugim letnim wzmocnieniem mistrzów Polski, bo wcześniej pozyskano ukraińskiego golkipera Artura Rud´ko.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy