Wychowanek akademii Rakowa Częstochowa zadebiutował w Ekstraklasie

Wychowanek akademii Rakowa Częstochowa zadebiutował w Ekstraklasie fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa
Źródło: Raków Częstochowa

18-letni Patryk Malamis zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Rakowa Częstochowa.

Urodzony w Lubaniu Patryk Malamis w przeszłości szkolił się w tamtejszych Skorpionach, a następnie w Zagłębiu Lubin i Lotosie Gdańsk, aż w końcu trafił do Rakowa Częstochowa. W poprzednich sezonach 18-latek występował w jego juniorach, a także w rezerwach. W obecnym rozegrał 13 meczów w III lidze, notując dwa trafienia.

Młody zawodnik ostatnio siadał już na ławce rezerwowych w spotkaniach Ligi Europy i Pucharu Polski, ale to w niedzielę zadebiutował w pierwszym zespole mistrza Polski, wchodząc na murawę w starciu z Zagłębiem w Ekstraklasie.

Malamis pojawił się boisku w 83. minucie, zmieniając Jeana Carlosa Silvę. Raków prowadził już wtedy 5:0.

Pierwszego gola dla częstochowian w czwartej minucie strzelił Bogdan Racovițan. Przed przerwą wynik podwyższył John Yeboah, a w drugiej połowie na przestrzeni kilkunastu minut do siatki trafił ponownie Yeboah, a także Ante Crnas i Sonny Kittel.

Po efektownym zwycięstwie podopieczni Dawida Szwargi mają na koncie 26 punktów, co daje im czwarte miejsce w tabeli. Do pierwszego Śląska Wrocław tracą cztery „oczka”, ale rozegrali mecz mniej.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kluby z Ekstraklasy mogą zagiąć parol na bohatera finału Pucharu Polski Kluby z Ekstraklasy mogą zagiąć parol na bohatera finału Pucharu Polski Kibice Chelsea z oprawą i klarownym przekazem w sprawie piłkarza „The Blues” [FOTO] Kibice Chelsea z oprawą i klarownym przekazem w sprawie piłkarza „The Blues” [FOTO] OFICJALNIE: Maksymilian Stryjek odchodzi z klubu. Planuje transfer do lepszej ligi OFICJALNIE: Maksymilian Stryjek odchodzi z klubu. Planuje transfer do lepszej ligi Z nimi Wisła Kraków może zagrać w eliminacjach Ligi Europy Z nimi Wisła Kraków może zagrać w eliminacjach Ligi Europy Łączy się go z grą w reprezentacji Polski, strzelił gola w półfinale europejskiego pucharu Łączy się go z grą w reprezentacji Polski, strzelił gola w półfinale europejskiego pucharu Jarosław Królewski po triumfie w Pucharze Polski. Na to pójdzie pięć milionów złotych Jarosław Królewski po triumfie w Pucharze Polski. Na to pójdzie pięć milionów złotych Nadchodzą ciężkie chwile Pogoni Szczecin? „Dla mnie to koniec tego projektu. Trauma zostanie na długo” Nadchodzą ciężkie chwile Pogoni Szczecin? „Dla mnie to koniec tego projektu. Trauma zostanie na długo”