Wydobyto ciało z wraku samolotu, którym podróżowali Emiliano Sala i David Ibbotson

Wydobyto ciało z wraku samolotu, którym podróżowali Emiliano Sala i David Ibbotson
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Air Accidents Investigation Branch | BBC

Air Accidents Investigation Branch poinformowało, że z wraku samolotu, spoczywającego na dnie kanału La Manche, wydobyto jedno ciało.

W komunikacie podkreślono, że operację wykonano z zapewnieniem jak największej godności oraz w pełnej komunikacji z rodzinami Emiliano Sali i Davida Ibbotsona. Nie ujawniono przy tym identyfikacji ciała jako jednego lub drugiego podróżującego. Zabrano je na wyspę Portland, a potem do Dorset do koronera, czyli, upraszczając, lekarza medycyny sądowej.

Nie wiadomo jeszcze, jakie będą kolejne kroki i czy trwają poszukiwania drugiego ciała.

Jak informuje BBC, wrak został zlokalizowany dzięki ufundowanej z prywatnych środków operacji prowadzonej przez oceanografa, Davida Mearnsa.

Do tragedii doszło 21 stycznia, gdy Emiliano Sala, argentyński piłkarz, który dwa dni wcześniej sfinalizował transfer z Nantes do Cardiff, wracał z Francji, gdzie poleciał, by pożegnać się z kolegami z drużyny. Na pokładzie samolotu Piper Malibu znajdował się wówczas jeszcze pilot David Ibbotson. Samolot zaginął wieczorem nad kanałem La Manche.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy