Wyjaśniona przyszłość Drągowskiego

Wyjaśniona przyszłość Drągowskiego fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Simone Torricini

Bartłomiej Drągowski prawdopodobnie pozostanie w Fiorentinie.

Po dobrych miesiącach w barwach Empoli golkiper pożegnał się ze spadkowiczem. Wydawało się, że jego następnym krokiem będzie transfer do jednej z zagranicznych lig. O jego względy zabiegały takie kluby jak choćby Southampton czy Bournemouth.

Druga z ekip miała nawet złożyć tak zawodnikowi, jak i Fiorentinie stosowną ofertę. Na jej mocy Drągowski mógł liczyć na trzykrotną podwyżkę, z kolei Włosi mieli zainkasować z tytułu całej operacji dziesięć milionów euro.

Ostatecznie jednak z tego nie wynikło, a sam piłkarz pomimo wcześniejszych animozji postanowił wspólnie z działaczami usiąść do rozmów na temat nowego kontraktu.

Zdaniem włoskich mediów negocjacje trwały kilka tygodni, ale ostatecznie udało osiągnąć się zadowalający obie strony konsensus. Na jego mocy Drągowski parafuje umowę do 30 czerwca 2023 roku. Ponadto będzie mógł liczyć na sowitą podwyżkę.

Najważniejsza jest jednak dla Polaka wiadomość, że w kolejnym sezonie będzie numerem jeden w bramce Fiorentiny. Albant Lafont, który był wcześniej pierwszy wyborem trenera, został bowiem wypożyczony do Nantes.

21-latek zanotował w minionych rozgrywkach 17 ligowych spotkań. W czterech z nich udało mu się nie puścić gola.

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy