Wymiana bramkarzy na linii Bayern-Eintracht?

2017-04-28 18:45:50; Aktualizacja: 7 lat temu
Wymiana bramkarzy na linii Bayern-Eintracht? Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Sport Bild

Sven Ulreich latem najprawdopodobniej opuści Bayern Monachium. Jego usługami zainteresowany jest Eintracht Frankfurt.

Ponieważ Manuel Neuer doznał kontuzji lewej stopy, Sven Ulreich doczekał się swojej chwili i po prawie dwóch latach spędzonych na ławce rezerwowych, broni w pierwszym składzie Bayernu. To nie zmienia jednak nic w dalszej perspektywie i prawdopodobnie będzie chciał po sezonie opuścić klub w poszukiwaniu większej liczby minut.

Były golkiper Stuttgartu ma jeszcze rok kontraktu w Monachium, ale zaczyna mu doskwierać rola rezerwowego i chciałby się wyrwać z Allianz Arena już po obecnym sezonie. Na ratunek może mu przyjść stary znajomy ze Stuttgartu, czyli Fredi Bobić, który jest obecnie dyrektorem sportowym we Frankfurcie i chciałby wymienić Ulreicha za Lukasa Hradecky’ego. Fiński bramkarz miał się ostatnio znaleźć w kręgu zainteresowań „Bawarczyków”.

Rezerwowy „Die Roten”, by trafić na Commerzbank-Arena będzie musiał się zgodzić na obcięcie pensji - obecnie zarabia 2,5 miliona euro rocznie. Według niemieckich mediów nie będzie to dla 28-latka żaden problemu.

Eintracht na cztery kolejki przed końcem zajmuje dziewiąte miejsce w lidze i wciąż ma szanse na włączenie się do walki o europejskie puchary, choć jest spośród typowanych kandydatów w najtrudniejszym położeniu.