Wymiana Sneijder - Pastore?

2012-12-01 01:00:08; Aktualizacja: 11 lat temu
Wymiana Sneijder - Pastore? Fot. Transfery.info
Źródło: fcinternews.it

Jak donoszą włoskie media Wesley Sneijder miał odmówić obniżenia swoich płac, co miało mu uniemożliwić dalszą grę w Interze. A podobno jednym z pomysłów rozwiązujących ten problem jest wymienienie Holendra na Javiera Pastore.

23-letni Argentyńczyk, który trafił do stolicy Francji w ubiegłym roku prezentuje się rozczarowującą. A dla trenera Paris Saint-Germain podobno stał się nawet zawodnikiem zbędnym, co powinno stanowić dobre podłożę na rozpoczęcie negocjacji.

Ciężko określić prawdopodobieństwo takiego rozwiązania, Inter w przeszłości korzystał z możliwości wymiany piłkarzy, czego najlepszymi dowodami są korzystne transakcje Ibrahimović - Eto oraz Pazzini - Cassano. Mimo wszystko, Moratti - prezes mediolańskiego klubu zapytany o taką ewentualność odpowiedział wyłącznie uśmiechem.
 
Pastore po obiecującym pierwszym sezonie na boiskach Ligue 1, kiedy zaliczył 13 goli, w początkowej fazie obecnego znajduje się poza formą. Do Francji trafił za ponad 40 milionów euro, po dwóch latach spędzonych we włoskim Palermo. W reprezentacji od debiutu w 2010 roku zaliczył 13 występów.
 
Wszystko jednak nadal wydaje się znajdować w rękach Sneijdera, od którego wymagana jest 25% obniżka obecnych płac. Ten póki co jednak konsekwentnie odmawia zmiany apanaży.