Xavi nie musi się martwić. Zainteresował się nim 19-krotny mistrz kraju

2024-05-17 11:05:21; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Xavi nie musi się martwić. Zainteresował się nim 19-krotny mistrz kraju Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sportitalia

Wedle hiszpańskich mediów dni Xaviego w FC Barcelonie są policzone. Gianluigi Longari ze Sportitalia informuje, że zainteresowanie jego zatrudnieniem przejawia AC Milan.

W gabinetach FC Barcelony doszło do prawdziwego wstrząsu. Xavi, o którego pozostanie zabiegał Joan Laporta, prawdopodobnie pożegna się ze stanowiskiem trenera pierwszego zespołu po zakończeniu sezonu. 

Prezes „Dumy Katalonii” rozporządził jednak poszukiwania nowego szkoleniowca, stawiając na 44-latku krzyżyk.

Xavi rozwścieczył czołowych członków zarządu ostatnimi słowami z konferencji prasowej sprzed meczu z Almerią.

- Mamy sytuację finansową, która nie ma nic wspólnego za tą sprzed 25 lat. Wtedy przychodził trener i mówił, że chce tego, tego i tego. Teraz tak nie jest. Nie mamy teraz takich warunków jak inne kluby - narzekał szkoleniowiec.

Legenda katalońskiego klubu nie powinna mieć przesadnych trudności ze znalezieniem nowego pracodawcy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy łączono go z kilkoma kierunkami. Helenda Condis z Cadena SER uważa, że doradcy doradzili mu poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia.

Gianluigi Longari ze Sportitalia przekonuje, że w związku z zaistniałą sytuacją ponownie w stronę Xaviego spogląda AC Milan.

Stefano Pioli, który na San Siro spędził ostatnie pięć lat, niemal z pewnością pożegna się z klubem, a w związku z tym działacze nie próżnują i rozważają wiele opcji do jego zastąpienia. Do roli jego następcy przymierzano już Julena Lopeteguiego, a ostatnio na tapet wleciał temat Paulo Fonseki z Lille.

Mimo nieudanego sezonu włodarze „Rossonerich” pozytywnie ocenili umiejętności Xaviego.