Yunus Musah przygotowuje się do letniego transferu do Premier League

Yunus Musah przygotowuje się do letniego transferu do Premier League fot. Valencia CF
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano [Caught Offside]

Gwiazdka Valencii Yunus Musah dokończy sezon w Valencii, ale latem może zaliczyć spektakularną przeprowadzkę do jednego z klubów Premier League - donosi Fabrizio Romano.

O zmianie ścieżki kariery reprezentanta Stanów Zjednoczonych media przepowiadają już od ostatniego letniego okna transferowego. Wszechstronny pomocnik znajduje się na ustach topowych europejskich ekip także po wywarciu dobrego wrażenia na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Pomimo początkowych perturbacji ze wcieleniem się do hiszpańskiej piłki, dziś trener Gennaro Gattuso nie wyobraża sobie układania składu w środku pola bez tego zawodnika. Jeżeli chodzi o ten sezon, we wszystkich rozgrywkach pojawiał się na murawie 15-krotnie, a w LaLidze dołożył dwie asysty.

Kontrakt młodego Musaha z obecnym pracodawcą wygasa dopiero za trzy i pół roku. Jeśli jednak przytrafi się odpowiedni moment i dogodna oferta na stole, „Nietoperze” nie będą miały skrupułów do jej zaakceptowania już po aktualnych zmaganiach.

Według popularnego dziennikarza jeszcze w trwającym obecnie okienku sytuację zawodnika bacznie obserwują Arsenal i Chelsea z myślą o budowaniu kadry na przyszłość.

„The Gunners” mieli już akurat do czynienia z Musahem, gdyż ten wychowywał się w ich szkółce. W 2019 roku obie strony zakończyły współpracę, aż w końcu Amerykanin powierzył swoją karierę ekipie z Mestalla.

Z kolei Chelsea mocno naciska na „odremontowanie” drugiej linii, dlatego 20-latek z angielskim paszportem znajduje się na liście życzeń, choć na razie nie na jej czele.

Tak czy inaczej, Valencii trudno sobie wyobrazić rozstanie z piłkarzem już w styczniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy