Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?!

Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

Bayern Monachium cały czas jest zainteresowany Jonathanem Tahem z Bayeru Leverkusen i naciska na jego zakontraktowanie - donosi Florian Plettenberg.

Jonathan Tah rozegrał w tym sezonie 40 meczów w trykocie Bayeru Leverkusen, z czego 28 w Bundeslidze. 28-latek jest podstawowym środkowym obrońcą zespołu, który zapewnił sobie już tytuł mistrza Niemiec.

W tabeli Bundesligi „Aptekarze” mają obecnie 14 punktów przewagi nad Bayernem Monachium. Sportowo z nim wygrali, natomiast wiadomo, że to Bawarczycy dysponują o wiele większym kapitałem i jeśli zechcą, mogą zacząć kusić ich zawodników.

Florian Plettenberg potwierdził wcześniejsze doniesienia na temat ich zainteresowania Jonathanem Tahem i według niego jest on mocnym kandydatem do przeprowadzki z Leverkusen do Monachium.

Przedstawiciele Bayernu mieli skontaktować się już z otoczeniem defensora i naciskają na jego transfer. Zawodnik jest otwarty na zmianę otoczenia latem. Ma wiele opcji, ale monachijczycy jak najbardziej mają szansę go pozyskać.

Żadne porozumienie na razie nie zostało osiągnięte. Nie ma też rozmów między samymi klubami.

Tak naprawdę Bayer nie ma ustalonej ceny za 28-latka, bo po prostu chce przedłużyć z nim umowę. Obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Niemiec jest z nim związany od 2015 roku. W sumie ma na koncie 345 występów w jego barwach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy