Z Kylianem Mbappé się nie udało, Real Madryt zastanawia się nad... opcją wewnętrzną

Z Kylianem Mbappé się nie udało, Real Madryt zastanawia się nad... opcją wewnętrzną
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS | Transfery.info

Real Madryt po fiasku transferowym z udziałem Kyliana Mbappé zastanawia się, czy nie lepiej zamiast angażu nowego napastnika w większym stopniu postawić na Viníciusa Júniora i Rodrygo Goesa - informuje „AS”.

Florentino Pérez liczył, że podczas nachodzącego lata będzie mógł dać kibicom następny galaktyczny transfer, ale ku jego zaskoczeniu, u piłkarza doszło do zmiany dotychczasowej retoryki.

Napastnik porzucił pomysł występów w Hiszpanii i został w Paris Saint-Germain. Kontrakt został przedłużony do 30 czerwca 2025 roku.

W tej sytuacji „Królewscy” muszą zmienić dotychczasowe plany, wedle których Kylian Mbappé miał być centralną postacią nowego projektu.

Mistrz Hiszpanii znalazł się teraz w trudnym położeniu. Ostatnie dwa lata poświęcił na dopinanie szczegółów porozumienia z Francuzem, po drodze odrzucając pomysł sprowadzenia Erlinga Brauta Haalanda.

Jeśli Real Madryt chciałby pozyskać kogoś innego, to opcji nie ma zbyt wiele. Wszak celem było zakontraktowanie gracza młodego i zarazem gotowego na grę w podstawowym składzie. Rozglądając się po innych klubach, naprawdę trudno znaleźć choć jedno nazwisko.

Pierwszy warunek wyklucza takie nazwiska jak Robert Lewandowski czy Riyad Mahrez. Z kolei Darwin Núñez wciąż nie udowodnił własnej wartości w topowej ekipie.

„Los Blancos” mogą zatem zmienić plany i skierować wzrok na kogoś starszego lub poszukać rozwiązania w swojej drużynie. Według „AS-a” w tej chwili rozważany jest ten drugi wariant.

W dobiegającym końca sezonie, a właściwie na jego ostatnim etapie, z doskonałej strony zaczął pokazywać się Rodrygo Goes. Hiszpański klub chciałby mu zaufać w większym stopniu, co oznaczałoby miejsce w podstawowym składzie.

Gdyby scenariusz został wcielony w życie, po obu bokach ofensywnego trio oglądalibyśmy Brazylijczyków, czyli Rodrygo i Viníciusa Júniora, a w środku niezmiennie miejsce należałoby do Karima Benzemy.

Taki krok pozwoliłby odłożyć w czasie pomysł sprowadzenia atakującego klasy światowej i zwiększyłby szanse na przeprowadzenie kilku mniejszych transferów (także do ataku). Benzema potrzebuje zmiennika, a wciąż nie wiadomo, czy nie będzie trzeba zakontraktować lewego obrońcy.

To w tej chwili zajmuje głowy władz Realu Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy