Z Wisły Kraków do Serie A?!

2024-05-01 15:34:05; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Z Wisły Kraków do Serie A?! Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Jakub Krzyżanowski notuje swój premierowy sezon w seniorskim zespole Wisły Kraków. Mimo to 18-latek już w ubiegłym roku był kuszony przez Bolognę oraz Club Brugge - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Jakub Krzyżanowski to obecnie jeden z największych talentów Wisły Kraków. Urodzony w 2006 roku piłkarz notuje swój pierwszy sezon w szeregach seniorskiego zespołu „Białej Gwiazdy”, która występuje obecnie na pierwszoligowym poziomie.

Jego umiejętności wzbudzają zainteresowanie wielu europejskich zespołów, dla których Krzyżanowski jest łakomym kąskiem.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, 18-latek już w tamtym roku znalazł się na celowniku Bologny oraz Club Brugge, lecz wówczas podjął on decyzję o przedłużeniu swojego kontraktu do 2025 roku z opcją prolongaty o kolejne dwanaście miesięcy.

Co ciekawe podczas ostatniego zimowego okna transferowego rewelacja bieżącego sezonu Serie A postanowiła wystosować w stronę krakowskiego zespołu kolejną ofertę. Warunki transferu Krzyżanowskiego negocjował dyrektor pierwszego zespołu Bologny, Marco Di Vaio.

Ostatecznie Wisła tak jak i wcześniej nie podjęła decyzji o rozstaniu się ze swoim talentem, który zgodnie z zapowiedzią trenera Rudé miał zacząć otrzymywać więcej szans gry. Tak się również stało, bowiem Krzyżanowski w 2024 roku wystąpił w niemal każdym z możliwych spotkań.

Włodarczyk informuje również, że Bologna, która wciąż walczy o awans do Ligi Mistrzów, może latem zgłosić się po Krzyżanowskiego jeszcze raz. Wówczas oferta ze strony Włochów mogłaby być dla Wisły bardziej atrakcyjna, lecz będzie to oczywiście zależało od dalszego rozwoju 18-letniego pomocnika.