Zagłębie Lubin prezentuje raport finansowy. W zeszłym roku „Miedziowi” zanotowali rekordowy zysk! [OFICJALNIE]

Zagłębie Lubin prezentuje raport finansowy. W zeszłym roku „Miedziowi” zanotowali rekordowy zysk! [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Redakcja
Redakcja
Źródło: Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin przeciętnie spisuje się w Ekstraklasie. Jednak, jeśli chodzi o kwestie finansowe, klub stoi naprawdę dobrze.

Działacze „Miedziowych”, chcąc być transparentnymi wobec własnych kibiców, zaprezentowali raport finansowy za rok 2020. Przyszło im to o tyle łatwo, że mają się czym pochwalić. Zagłębie zaliczyło największy zysk netto. Wynosi on 25 825 tysięcy złotych (prawie 26 milionów złotych).

To nie tylko najlepszy wynik w historii klubu, ale także jeden z najlepszych w Ekstraklasie. Do tego Zagłębie spłaciło wszystkie wewnętrzne zobowiązania względem KGHM Polska Miedź S.A.

Na tak dobry wynik finansowy w dużej mierze złożyły się sprzedaże zawodników - Bartosza Białka do VfL Wolfsburg i Damjana Bohara do NK Osijek.

- Cieszymy się z tego, bo to wynik pracy i zaangażowania całej załogi oraz dobrej współpracy z Właścicielem. Pokazuje to, że można w tym biznesie zarabiać pieniądze i dobrze je inwestować - ocenił prezes Zagłębia, Artur Jankowski, na oficjalnej stronie klubu.

Jeśli chodzi o kwestie czysto piłkarskie, „Miedziowi” notują słaby sezon, zajmując dopiero dziewiąte miejsce w lidze ze stratą 19 punktów do liderującej Legii Warszawa.

MICHAŁ NIKLAS

Więcej na temat: Zagłębie Lubin Polska Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy