Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] fot. FK Ufa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FK UFA | Transfery.info

Trzynasty klub poprzedniego sezonu rosyjskiej Priemjer-Ligi, FK Ufa, sięgnął po 23-letniego Angolczyka, który ma przed sobą debiut na profesjonalnym poziomie. Jakby tego było mało, Egas Kasintura ostatnio grał w futsal.

„Mieszczanie” postanowili otworzyć się na coś nowego. Zespół, w którego składzie do niedawna nie było żadnego piłkarza spoza Europy, w lutym sprowadził Ostona Urunova (Uzbeka) oraz Parfaita Bizozę, zawodnika z Burudni.

Teraz klub wykonał następny krok w tym kierunku. Do zespołu dołączył Egas Kasintura, który jak dotąd nie powąchał murawy na profesjonalnym poziomie, ale z drugiej strony - okoliczności nie były sprzyjające.

Urodzony w Namibii Angolczyk w ojczyźnie grywał w piłkę nożną oraz halową. Później najpierw rywalizował z drużynie studenckiej z Krasnodaru, a od 2019 roku występował w rosyjskiej superlidze futsalu, reprezentując barwy FK Nowaja Generacja. Sezon 2019/2020 piłkarz występujący w ataku zakończył z dorobkiem dziewięciu trafień w 21 występach, po czym w kampanii 2020/2021 strzelił 14 goli w 30 spotkaniach.

W połowie czerwca zawodnika zdecydowała się przetestować FK Ufa. Wyszedł on w podstawowym składzie na mecz kontrolny z FK Czajka i choć jego występ wywołał u kibiców mieszane uczucia, ostatecznie dzisiaj otrzymał kontrakt w klubie najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji.

23-latek związał się z trzynastą siłą Priemjer-Ligi do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy