Zawodnik z piątej ligi odkrył powołanie do reprezentacji podczas przeglądania spamu

Zawodnik z piątej ligi odkrył powołanie do reprezentacji podczas przeglądania spamu
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Transfermarkt

Niewiele brakowało, by Gambijczyk Amando Aust nigdy nie dowiedział się, że otrzymał powołanie do reprezentacji kraju.

Niezwykłą historią związaną ze swoim powołaniem pochwalił się Amando Aust, na co dzień występujący w niemieckim piątoligowcu - TuS Dassendorf. Jak się okazuje, było w tym bardzo wiele przypadku. 27-latka znalazł jeden z gambijskich skautów, który wyszukiwał zawodników za pośrednictwem serwisu „Transfermarkt.de”. Wchodził on na kolejne profile zespołów i szukał w nich gambijskiej flagi, a Aust akurat ją tam miał.

Po raz pierwszy skontaktowano się z urodzonym w Berlinie obrońcą, gdy ten występował jeszcze w barwach Holstein Kiel (2011-2013), ale po jego transferze i kilku kontuzjach temat się urwał. Z zawodnikiem skontaktowano się po raz drugi dopiero na początku 2017 roku po ponownym odkryciu go przez gambijską federację.

Dotarcie do półzawodowego piłkarza nie było takie proste, jak mogłoby się wydawać. Informacja o powołaniu została wysłana na maila, ale wiadomość trafiła do folderu ze spamem. Zawodnik podczas robienia porządków na poczcie elektronicznej przypadkowo odkrył powołanie i dzięki temu pojechał na zgrupowanie reprezentacji. Dotychczas rozegrał w jej barwach dwa spotkania.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy