Zawodnik z piątej ligi odkrył powołanie do reprezentacji podczas przeglądania spamu

Zawodnik z piątej ligi odkrył powołanie do reprezentacji podczas przeglądania spamu
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Transfermarkt

Niewiele brakowało, by Gambijczyk Amando Aust nigdy nie dowiedział się, że otrzymał powołanie do reprezentacji kraju.

Niezwykłą historią związaną ze swoim powołaniem pochwalił się Amando Aust, na co dzień występujący w niemieckim piątoligowcu - TuS Dassendorf. Jak się okazuje, było w tym bardzo wiele przypadku. 27-latka znalazł jeden z gambijskich skautów, który wyszukiwał zawodników za pośrednictwem serwisu „Transfermarkt.de”. Wchodził on na kolejne profile zespołów i szukał w nich gambijskiej flagi, a Aust akurat ją tam miał.

Po raz pierwszy skontaktowano się z urodzonym w Berlinie obrońcą, gdy ten występował jeszcze w barwach Holstein Kiel (2011-2013), ale po jego transferze i kilku kontuzjach temat się urwał. Z zawodnikiem skontaktowano się po raz drugi dopiero na początku 2017 roku po ponownym odkryciu go przez gambijską federację.

Dotarcie do półzawodowego piłkarza nie było takie proste, jak mogłoby się wydawać. Informacja o powołaniu została wysłana na maila, ale wiadomość trafiła do folderu ze spamem. Zawodnik podczas robienia porządków na poczcie elektronicznej przypadkowo odkrył powołanie i dzięki temu pojechał na zgrupowanie reprezentacji. Dotychczas rozegrał w jej barwach dwa spotkania.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy