Zawodnik z piątej ligi odkrył powołanie do reprezentacji podczas przeglądania spamu

Zawodnik z piątej ligi odkrył powołanie do reprezentacji podczas przeglądania spamu
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Transfermarkt

Niewiele brakowało, by Gambijczyk Amando Aust nigdy nie dowiedział się, że otrzymał powołanie do reprezentacji kraju.

Niezwykłą historią związaną ze swoim powołaniem pochwalił się Amando Aust, na co dzień występujący w niemieckim piątoligowcu - TuS Dassendorf. Jak się okazuje, było w tym bardzo wiele przypadku. 27-latka znalazł jeden z gambijskich skautów, który wyszukiwał zawodników za pośrednictwem serwisu „Transfermarkt.de”. Wchodził on na kolejne profile zespołów i szukał w nich gambijskiej flagi, a Aust akurat ją tam miał.

Po raz pierwszy skontaktowano się z urodzonym w Berlinie obrońcą, gdy ten występował jeszcze w barwach Holstein Kiel (2011-2013), ale po jego transferze i kilku kontuzjach temat się urwał. Z zawodnikiem skontaktowano się po raz drugi dopiero na początku 2017 roku po ponownym odkryciu go przez gambijską federację.

Dotarcie do półzawodowego piłkarza nie było takie proste, jak mogłoby się wydawać. Informacja o powołaniu została wysłana na maila, ale wiadomość trafiła do folderu ze spamem. Zawodnik podczas robienia porządków na poczcie elektronicznej przypadkowo odkrył powołanie i dzięki temu pojechał na zgrupowanie reprezentacji. Dotychczas rozegrał w jej barwach dwa spotkania.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy