"Zespół X" w Serie B, czyli gramy wyjazd w ten weekend, ale jeszcze nie wiadomo gdzie

"Zespół X" w Serie B, czyli gramy wyjazd w ten weekend, ale jeszcze nie wiadomo gdzie
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Metro.co.uk

Na jeden dzień przed startem Serie B wciąż nie wiadomo, jaki zestaw zespołów będzie uczestniczyć w rozgrywkach. Na 22 miejsca jest bowiem wciąż ledwie 21 ekip.

Wszystko w związku z karnym relegowaniem Sieny do Serie D, a więc włoskiej czwartej ligi. Miejsce zwolnione przez "Bianconeri" miało z urzędu przypaść najwyżej plasującemu się zespołowi, który spadł z Serie B, a więc Novarze. Tutaj jednak sprawa mocno się skomplikowała.
 
Federazione Italiana Giuoco Calcio (FIGC), czyli włoski związek piłkarski zdecydował się jednak nie zezwolić na takie rozwiązanie, ze względu na to, że niedawno Novara była zamieszana w aferę z ustawianiem meczów w tle. Szefostwo ligi planowało więc przeprowadzić rozgrywki, w których uczestniczyłoby 21 zespołów. Tutaj jednak wkroczył włoski Komitet Olimpijski, którego trybunał odrzucił wniosek, przychylając się do apelacji... Novary.
 
Włoska federacja zdecydowała więc, że ostateczną decyzję podejmie w czwartek. Nie będą się tutaj jednak liczyć li tylko punkty z poprzedniego sezonu, ale też średnia frekwencja na spotkaniach czy enigmatycznie brzmiące "tradycje sportowe". Faworytami w walce o ostatnie wolne miejsce w Serie B są Pisa i Juve Stabia.
 
Tymczasem ze sporym logistycznym problemem będą się musieli zmierzyć w zespole Latiny, którego rywalem jest ekipa o nieznanej tożsamości ani lokalizacji, oznaczona na stronie ligi jako "Squadra X" ("Zespół X").

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy