Złe wieści dla Brazylijczyków. Gwiazda wypada z gry do końca mundialu?!

Złe wieści dla Brazylijczyków. Gwiazda wypada z gry do końca mundialu?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: O Globo

Douglas Costa nie pomoże reprezentacji Brazylii w najbliższych spotkaniach na Mistrzostwach Świata.

Skrzydłowy Juventusu doznał kontuzji w drugiej połowie meczu grupowego „Canarinhos” z Kostaryką (2:0), w którym w przerwie pojawił się na murawie w miejsce Williana. Jak się okazało, 27-latek uszkodził mięsień prawego uda.

Brazylijskie media informowały już, że Costa nie zagra w trzecim spotkaniu grupowym Brazylijczyków z Serbią (27 czerwca, 20:00). ale przerwa w grze zawodnika Juventusu będzie dłuższa. W tym momencie sztab medyczny „Canarinhos” i kilku innych specjalistów uważa, że będzie on pauzował przez 15-20 dni.

Średnio właśnie tyle czasu potrzebują zawodnicy, by dojść do pełni sił po odniesieniu podobnych kontuzji. Jeśli nie stanie się więc nic niespodziewanego, Costa będzie mógł pomóc swojej reprezentacji dopiero w potencjalnym półfinale i finale. Podkreślmy jednak, że i to nie jest przesądzone i nie można wykluczyć, że dla piłkarza mundial się już skończył.

Brazylia jak na razie przewodzi tabeli grupy E do spółki ze Szwajcarią. „Canarinhos” mają na koncie cztery punkty. Serbowie, z którymi zmierzą się w środę, sięgnęli po trzy „oczka”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy