Zły Guardiola. Manchester City przełożył wielki transfer

Zły Guardiola. Manchester City przełożył wielki transfer
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

„Daily Mirror” przekazało ciekawe informacje dotyczące wzmocnienia linii pomocy Manchesteru City.

Menedżer „The Citizens”, Pep Guardiola, jest wielkim fanem umiejętności Frenkiego de Jonga z Ajaksu. Jakiś czas temu Hiszpan spotkał się z 21-letnim Holendrem, przekonując go do przenosin właśnie na Etihad. Już po tym władze MC zaplanowały wylot do Amsterdamu, gdzie w trakcie spotkania z działaczami Ajaksu miały zapewnić sobie letni transfer utalentowanego pomocnika. W grę wchodziła oferta w wysokości 66,8 miliona funtów, a więc blisko 75 milionów euro.

Do rozmowy miało dojść w czwartek, ale według brytyjskich dziennikarzy włodarze City na kilkadziesiąt godzin przed zaplanowanym wylotem zrezygnowali z niego, informując amsterdamczyków, że chcą się jednak wstrzymać (prawdopodobnie chodzi o obawy dotyczące możliwości złamania Finansowego Fair Play).

Już po tej decyzji pojawiły się informacje sugerujące, że w Amsterdamie zjawili się przedstawiciele Paris Saint-Germain, godząc się na warunki Ajaksu, a więc 75 milionów euro. Doniesienia te zostały jednak zdementowane przez najbliższe otoczenie 21-latka.

Tak czy siak zaistniała sytuacja miała wywołać złość i frustrację u Guardioli, który w ostatnim czasie musiał pogodzić się już z kilkoma porażkami na rynku transferowym. Inne kluby sprzątnęły mu sprzed nosa m.in. Alexisa Sáncheza, Freda (przeszli do Manchesteru United) oraz Jorginho (Chelsea).

Mogący występować na kilku pozycjach De Jong w tym sezonie rozegrał 23 mecze w barwach Ajaksu. Strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy