Zmarły Christian Benítez ma swój stadion

Zmarły Christian Benítez ma swój stadion
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Terra

Na cześć zmarłego w lipcu Christiana „Chucho” Beníteza nazwano stadion w Guayaquil.

Napastnik zmarł niespodziewanie w Ad-Dausze 29 lipca 2013 roku w wyniku powikłań powstałych po nagłym zatrzymaniu krążenia.
 
Chucho najbardziej znany był na terenie obu Ameryk, gdzie występował w barwach takich zespołów jak: Nacional Quito, Santos Laguna, czy Club de Fútbol América. W Europie obecny był tylko jeden sezon, kiedy grał na wypożyczeniu w Birmingham FC.
 
W 2013 roku został zawodnikiem Al-Jaish, ale nie zdążył zadebiutować w lidze katarskiej z powodu tragicznej śmierci.
 
Już wcześniej Ekwadorska Federacja Piłkarska zastrzegła numer jedenasty. Estadio Christian Benítez Betancourt będzie mógł pomieścić osiem tysięcy widzów, a na meczu otwarcia zagrają dwie zasłużone ekwadorskie drużyny Emelec i Barcelona.
Więcej na temat: Ekwador Christian Benítez

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy