ZMIANY. Ekstraklasa regularnie w Telewizji Polskiej!

ZMIANY. Ekstraklasa regularnie w Telewizji Polskiej!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Weszło

Jak donosi Weszło, od nowego sezonu spotkania Ekstraklasy będziemy mogli regularnie oglądać w Telewizji Polskiej.

250 milionów złotych za sezon - tyle będą kosztowały prawa do transmisji meczów rodzimej Ekstraklasy w rozgrywkach 2019/2020 i 2020/2021. Choć dogrywane są jeszcze ostatnie szczegóły, nc+ ma płacić za swój pakiet 180 milionów, a kolejne 70 dorzuci Telewizja Polska. W zamian za to co kolejkę pokaże jedno ligowe spotkanie.

Obecnie Ekstraklasę pokazuje nc+ oraz Eurosport. Na antenie tego drugiego oglądać można m.in. poniedziałkowe mecze, które zwykle nie porywają. Co ważne - zgodnie z nową umową Telewizja Polska będzie transmitować sobotni szlagier kolejki. Przynajmniej w teorii emocje będą więc znacznie większe.

Kontrakt zostanie zawarty na dwa sezony. Już za kilkanaście miesięcy ruszy kolejny przetarg - wtedy będzie można pozyskać prawa na następne cztery lata.

Trzeba podkreślić, że 250 milionów złotych za sezon to rekord, jeśli chodzi o prawa do pokazywania najwyższego rodzimego szczebla. To wzrost o ponad 80 milionów w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Real Madryt: Trudne zadanie Zidane'a. Musi zrezygnować z... 12 piłkarzy Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja” Willian opuści Chelsea i... zostanie w Premier League? „To pierwsza opcja”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy