Oficjalnie: Dwa transfery Zagłębia. Jest Bartłomiej Pawłowski!

2 lata temu Oficjalnie: Dwa transfery Zagłębia. Jest Bartłomiej Pawłowski!

Zagłębie Lubin poinformowało o sprowadzeniu Bartłomieja Pawłowskiego i Alana Czerwińskiego.

O przeprowadzce Pawłowskiego do Lubina spekulowało się od pewnego czasu. Teraz „Miedziowi” potwierdzili jego zakontraktowanie, ale nie poinformowali, jak długą związali się z nim umową.

- Bartłomiej jest kolejnym zawodnikiem z potencjałem, który otrzyma od Zagłębia szansę, by sprawdzić się w ekstraklasie. Wierzymy w tego piłkarza, że odpowiednio prowadzony, może osiągnąć bardzo wysoki poziom. Sam Bartłomiej jest głodny gry i sportowej rywalizacji - powiedział prezes klubu, Robert Sadowski.

Były etatowy młodzieżowy reprezentant Polski przeniósł się do Lubina na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu jego kontraktu z Lechią Gdańsk. W jej barwach rozegrał on raptem 21 spotkań. W międzyczasie był wypożyczany do Zawiszy Bydgoszcz oraz Korony Kielce.

Czerwiński dołączył do Zagłębia z GKS-u Katowice. Najlepszy prawy obrońca I ligi rozegrał w niej w zeszłym sezonie 30 meczów, w których zaliczył cztery asysty. Z nowym klubem związał się trzyletnim kontraktem.


- Od kilku sezonów Alan pukał do Ekstraklasy, wyrobił sobie dobrą markę na jej zapleczu i prezentował coraz wyższy poziom. W minionym sezonie został uznany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w I lidze, co potwierdza jego dyspozycję. Nasi skauci regularnie oglądali Alana i wystawili mu bardzo pozytywne oceny. Czerwiński to pracowity zawodnik, który idealnie pasuje do systemu pracy Piotra Stokowca - powiedział Sadowski.


Trzeba przyznać, że Zagłębie nie próżnuje na rynku transferowym. Już wcześniej lubinianie potwierdzili transfery Adama Matuszczyka oraz Jakuba Świerczoka.  ŹRÓDŁO
Zagłębie Lubin
TAGI: Alan Czerwiński Zagłębie Lubin Lechia Gdańsk GKS Katowice Bartłomiej Pawłowski Polska Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.