OFICJALNIE: Rekordowy transfer Stuttgartu! Argentyński talent
2017-08-22 20:20:22; Aktualizacja: 8 lat temu
Santiago Ascacíbar został zaprezentowany we wtorek jako nowy zawodnik VfB Stuttgart.
Argentyńczyk przenosi się do ligi niemieckiej z Estudiantes de La Plata za osiem milionów euro. To rekordowy zakup w historii beniaminka Bundesligi. Takie pieniądze Stuttgart wydał tylko raz, gdy zakontraktowano w 2009 roku Zdravko Kuzmanovicia.
Defensywny pomocnik przeszedł pozytywnie testy medyczne i podpisał umowę do 2022 roku. 20-letni Argentyńczyk będzie występował w nowym zespole z numerem 6 na koszulce. Do tej pory Ascacíbar rozegrał 46 spotkań w seniorskim futbolu. Wszystkie z nich zaliczył w barwach Estudiantes, którego jest wychowankiem.
- Bundesliga to jedna z najlepszych lig na świecie. Słyszałem wiele dobrego o VfB Stuttgart, który posiada również fantastycznych kibiców i świetną atmosferę na meczach. Jestem bardzo podekscytowany, że będę miał możliwość do noszenia koszulki VfB – powiedział Argentyńczyk.
Defensywny pomocnik występował na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich. Ascacíbar rozegrał na nich trzy pełne spotkania, ale Argentyna odpadła w fazie grupowej.



![Bramkarz opuścił Legię Warszawa. Tam zagra na wiosnę [OFICJALNIE]](img/photos/114543/170x113/mendes-dudzinski-gual.jpg)



![Motor Lublin złożył ofertę za byłego gracza Legii Warszawa [POTWIERDZONE]](img/photos/113195/170x113/motor-lublin.jpg)



![Bramkarz opuścił Legię Warszawa. Tam zagra na wiosnę [OFICJALNIE]](img/photos/114543/90x60/mendes-dudzinski-gual.jpg)



![Motor Lublin złożył ofertę za byłego gracza Legii Warszawa [POTWIERDZONE]](img/photos/113195/90x60/motor-lublin.jpg)




