Hitowy transfer Goretzki już w styczniu?

2 lata temu
Hitowy transfer Goretzki już w styczniu?
fot. FotoPyk

Barcelona nie zamierza zwlekać ze sprowadzeniem Leona Goretzki.

Schalke do tej pory nie zdołało przekonać swojej gwiazdy do przedłużenia umowy, która wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że pomocnik wkrótce zmieni pracodawcę i według ostatnich doniesień niemieckich dziennikarzy w walce o jego pozyskanie przewodzą obecnie Barcelona i Bayern. Teraz „Mundo Deportivo” informuje, że Katalończycy opracowują plan na wyprzedzenie konkurencji.

Działacze z Camp Nou zdają sobie sprawę, że piłkarz byłby dostępny za darmo już przyszłego lata, ale obawiają się, że wtedy rywalizacja będzie zbyt duża. Dlatego też chcą znacznie przyspieszyć swoje działania i spróbują wykupić zawodnika już w styczniu. Będzie to się wiązało z wydatkiem rzędu 10-15 milionów euro, ale „Barça” jest gotowa poświęcić taką kwotę, byleby tylko zapewnić sobie usługi 22-latka.

Piłkarz jest obserwowany przez „Blaugranę” już od dłuższego czasu i klub regularnie kontaktuje się z jego agentem, Jörgiem Neubauerem.

Wątpliwości zawodnika budzi fakt, iż w zespole Ernesto Valverde panuje spora konkurencja w środku pola, co mogłoby skutkować odesłaniem nowego gracza na ławkę. Niemniej, Barcelona uznała, że brakuje jej pomocnika o charakterystykach Goretzki - wysokiego, silnego, potrafiącego zagrać agresywnie, dobrego technicznie i jednocześnie młodego, z perspektywami na dalszy rozwój.

Dobrą informacją dla Niemca jest to, że „Duma Katalonii” chce odmłodzić nieco swój skład i rozważa sprzedaż niektórych pomocników. Już w styczniu wysłuchiwane mają być oferty za Ardę Turana, André Gomesa czy Rafinhę.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Leon Goretzka FC Barcelona Schalke 04 Gelsenkirchen Niemcy Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.