Manchester City przechodzi do ofensywy. Pierwsza oferta za pomocnika!

12 miesięcy temu Manchester City przechodzi do ofensywy. Pierwsza oferta za pomocnika!

Manchester City zamierza jeszcze w trakcie zimowego okienka transferowego pozyskać Freda z Szachtara Donieck.

James Robson z „Manchester Evening News” poinformował, że włodarze ekipy z Etihad Stadium przechodzą do konkretnych działań w kwestii sprowadzenia defensywnego pomocnika.

Pep Guardiola jest bardzo zadowolony z obecnej dyspozycji Fernandinho, ale obawia się, że 32-letni zawodnik nie będzie w stanie prezentować aż tak wysokiej formy do zakończenia rozgrywek. Z tego też powodu menadżer „The Citizens” poprosił przedstawicieli angielskiego klubu o sprowadzenie zmiennika dla doświadczonego piłkarza, który w niedalekiej przyszłości zająłby jego miejsce w drużynie.

Hiszpan za jeden z głównych celów na wzmocnienie tej pozycji wyznaczył Freda z Szachtara Donieck. Do tej pory w mediach mówiło się tylko o zainteresowaniu Manchesteru City usługami tego piłkarza.

Sam Brazylijczyk także wielokrotnie już podkreślał, że nie otrzymał żadnej konkretnej propozycji ze strony ekipy z Premier League oraz nie rozmawiał na temat swojego ewentualnego transferu na Wyspy Brytyjskie z Pepem Guardiolą.

Wkrótce może ulec to jednak zmianie, ponieważ dziennikarz, James Robson, poinformował, że włodarze drużyny z Etihad Stadium przystąpili do ofensywy i poinformowali ukraiński klub, że są w stanie wyłożyć 45 milionów funtów (50,5 miliona euro) na pozyskanie ich piłkarza.

Przedstawiciele „Górników” nie wyrazili jednak zainteresowania otrzymaną propozycją i uważają, że 24-letni zawodnik jest wart znacznie więcej. Szczególnie po tym, jak przedłużył swój kontrakt z zespołem o kolejne pięć lat.

Manchester City zapewne nie zrezygnuje tak szybko ze starań o sprowadzenie Freda i w najbliższych dniach przedstawi kolejną propozycję Szachtarowi lub w najgorszym wypadku podejmie próbę jego pozyskania w trakcie letniego okienka transferowego.ŹRÓDŁO
Manchester Evening News
TAGI: Frederico Rodrigues de Paula Santos Manchester City FC Szachtar Donieck Anglia Brazylia Ukraina
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.