OFICJALNIE: Toulalan odchodzi z Bordeaux

rok temu
OFICJALNIE: Toulalan odchodzi z Bordeaux

Jérémy Toulalan postanowił rozwiązać swój kontrakt obowiązujący go z ekipą FC Girondins de Brodeaux.

36-latek był w bieżącym sezonie czołową postacią w szeregach ekipy „Żyrondystów”, do której trafił latem 2016 roku. Łącznie w barwach drużyny z Malmut Atlantique rozegrał pięćdziesiąt jeden spotkań.

Zdaniem niektórych francuskich mediów, zawodnik zdecydował się na opuszczenie szeregów zespołu z Lugue 1 z powodu utraty przez Jocelyna Gourvenneca stanowiska pierwszego szkoleniowca Bordeaux.

Na chwilę obecną nieznane są dalsze plany 36-krotnego reprezentanta „Trójkolorowych”. W kraju mówi się, że może on wkrótce dołączyć do FC Nantes, którego jest wychowankiem i to za sprawą występów w barwach tego zespołu wypłynął na szerokie wody.

Szkoleniowiec popularnych „Kanarków”, Claudio Ranieri, już wcześniej wielokrotnie wypowiadał się który o Toulalanie w samych superlatywach w czasach ich wspólnej pracy w AS Monaco.

Defensywny pomocnik, grający też ostatnio na pozycji środkowego obrońcy, jest kojarzony głównie z występami w barwach Olympique Lyon, z którym dwukrotnie triumfował w rozgrywkach ligi francuskiej. W kolejnych latach był także piłkarzem między innymi hiszpańskiej Málagi.

Z reprezentacją Francji uczestniczył w Mistrzostwach Europy w 2008 roku, a także rozgrywanych dwa lata później Mistrzostwach Świata. Po zakończeniu tej drugiej imprezy postanowił zakończyć soją przygodę w drużynie narodowej.


ŹRÓDŁO
FC Girondins de Bordeaux
TAGI: Jérémy Toulalan FC Girondins Bordeaux Francja Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.