Jagiellonia znalazła następcę Sheridana? Zawodnik z przeszłością w Bundeslidze!

rok temu
Jagiellonia znalazła następcę Sheridana? Zawodnik z przeszłością w Bundeslidze!
fot. FotoPyk

Jak poinformował na Twitterze Piotr Wołosik, Jagiellonia Białystok jest zainteresowana sprowadzeniem Romana Bezjaka.

W najbliższym czasie LOTTO Ekstraklasę może opuścić Cillian Sheridan. Według informacji dziennikarza Przeglądu Sportowego, Piotra Wołosika, agent poszukuje w Azji nowego klubu dla Irlandczyka. Aktualnie mają trwać rozmowy w sprawie transferu do południowokoreańskiego FC Seul.

Przez ostatnie dwanaście miesięcy 28-latek miał bardzo duży wpływ na grę białostoczan, notując 13 bramek i cztery asysty w 36 oficjalnych występach. Należy jednak zaznaczyć, że zdecydowaną większość tych trafień 28-latek uzbierał jeszcze w poprzednim sezonie, gdy zespół trenował Michał Probierz. W aktualnych rozgrywkach ma on tylko trzy trafienia i coraz słabszą pozycję w drużynie.

Jak poinformował Piotr Wołosik, następcą Sheridana w Jagiellonii może zostać Roman Bezjak. Słoweński napastnik także ma 28 lat i aktualnie stara się o odbudowanie formy po nieudanym etapie w SV Darmstadt. 

Bezjak większość kariery spędził w takich zespołach jak: NK Celje, Łudogorec Razgrad oraz HNK Rijeka. W każdym z nich prezentował się bardzo dobrze, dlatego w połowie 2016 postanowił spróbować sił w beniaminku Bundesligi, SV Darmstadt. Słoweniec rozegrał 11 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech, ale nie zdołał zdobyć ani jednego trafienia i po pół roku został wypożyczony do Rijeki. Tam znów poszło mu bardzo dobrze, bo w ciągu rundy wiosennej zanotował jedenaście trafień, trzy asysty i zdobył mistrzostwo Chorwacji.

Mimo spadku niemieckiej drużyny z Bundesligi, Bezjak nadal nie potrafi potwierdzić swoich umiejętności w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Od pół roku 28-latek jest ponownie w Darmstadt, ale otrzymał szansę w zaledwie trzech spotkaniach ligowych. Nie zdobył jednak żadnej bramki lub asysty.


ŹRÓDŁO
Piotr Wołosik
TAGI: Polska Niemcy Słowenia Irlandia Korea Południowa Jagiellonia Białystok SV Darmstadt 98 Roman Bezjak Cillian Sheridan FC Seoul
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.