Dyrektor Borussii przemówił. Pierwszy oficjalny komentarz do niedoszłego rekordowego transferu Gumnego!

rok temu
Dyrektor Borussii przemówił. Pierwszy oficjalny komentarz do niedoszłego rekordowego transferu Gumnego!
fot. FotoPyk

Dyrektor sportowy Borussii Mönchengladbach, Max Eberl, wypowiedział się na temat niesfinalizowanego transferu Roberta Gumnego.

W ostatnich dniach zimowego okienka transferowego w Niemczech, Borussia Mönchengladbach pracowała nad sfinalizowaniem transferu Roberta Gumnego z Lecha Poznań. Siódma aktualnie siła Bundesligi obserwowała wychowanka „Kolejorza” od dawna i planowała sprowadzenie go latem, jednak poważna kontuzja Oscara Wendta (podstawowego lewego obrońcy) skłoniła Maxa Eberla do próby ściągnięcia Polaka jeszcze zimą. 

19-letni obrońca udał się do Niemiec na testy medyczne, jednak sprawa zakończyła się fiaskiem. Niemieckie źródła wspominały o oblanych testach, jednak nie doczekaliśmy się w tej sprawie żadnego oficjalnego komunikatu. Kilka dni po zakończeniu okna transferowego głos zabrał w końcu dyrektor sportowy ekipy z Mönchengladbach - Max Eberl.

- Nie zamierzam komentować żadnych spekulacji. Po prostu nie zdołaliśmy dojść do końcowego porozumienia z Lechem Poznań. Ale temat może być jak najbardziej aktualny latem. To świetny zawodnik, niezwykle interesujący i bardzo utalentowany - powiedział szanowany działacz.

Dalsze zainteresowanie Borussii zawodnikiem Lecha i plan sprowadzenia go latem sugeruje, że na przeszkodzie kilka dni temu stanęły - wbrew informacjom niemieckich i polskich mediów - inne czynniki niż złe wyniki testów medycznych Polaka.

Gumny, pomimo młodego wieku, ma już niemałe doświadczenie. Zadebiutował w pierwszym zespole Lecha w wieku 17 lat i od tamtej pory uzbierał 37 występów w ekipie „Kolejorza”. Spędził też rundę na wypożyczeniu w pierwszoligowym Podbeskidziu, gdzie rozegrał 14 spotkań. Obecnie jest podstawowym zawodnikiem wicelidera LOTTO Ekstraklasy, w trwającym sezonie rozegrał łącznie 24 spotkania, w których zaliczył cztery asysty.


ŹRÓDŁO
Fussball Transfers
TAGI: Robert Gumny Polska Borussia Mönchengladbach Niemcy Lech Poznań
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.