Lautaro coraz bliżej Europy. Pozostały detale

12 miesięcy temu
Lautaro coraz bliżej Europy. Pozostały detale
fot. Racing Club

Inter Mediolan jest coraz bliżej sfinalizowania transferu Lautaro Martíneza z Racingu Club.

Transfer Lautaro Martíneza do ligi włoskiej pozostaje kwestią czasu. W poprzednim tygodniu w Argentynie pojawił się wiceprezydent Interu Mediolan, Javier Zanetti oraz dyrektor sportowy klubu, Piero Ausilio. Działacze „Nerazzurrich” mieli prowadzić rozmowy z Racing Club, które bardzo przybliżyły ich do sfinalizowania transakcji.

Rozmowy na temat transferu Lautaro Martíneza potwierdził prezydent Racingu Club, Victor Blanco. Argentyńczyk stwierdził: „Pracujemy aktualnie nad ostatnimi szczegółami transakcji, by Lautaro był w pełni zadowolony ze swoich przenosin do Interu”.

Główne warunki transferu miały zostać już ustalone. Lautaro Martínez przeprowadzi się do Mediolanu latem i będzie kosztował przynajmniej 20 milionów euro. W dodatku zespoły ustaliły bonusy zależne od dyspozycji napastnika, które mogą sprawić, że cała transakcja wyniesie ostatecznie 27 milionów euro. Racing Club zagwarantował sobie również 10 procent od zysku z kolejnej transakcji z udziałem 20-latka.

W najbliższych dniach Argentyńczyk powinien przejść pierwszą część testów medycznych, Inter przygotował już dla niego pięcioletni kontrakt. Klauzula odejścia wyniesie od 110 do 120 milionów euro.

W ostatniej chwili do rywalizacji o podpis 20-latka starała się włączyć Valencia. Pierwsza oferta Hiszpanów została odrzucona i zapowiedzieli, że nie zamierzają składać drugiej, lepszej propozycji. Oznacza to, że już nic nie powinno stanąć na drodze, by Martínez przeprowadził się do Włoch.


ŹRÓDŁO
Calciomercato
TAGI: Włochy Argentyna Inter Mediolan Racing Club de Avellaneda Lautaro Martínez
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.