Tomaszewski: Jego powołanie na mundial mogłoby rozwalić atmosferę w polskiej kadrze

11 miesięcy temu
Tomaszewski: Jego powołanie na mundial mogłoby rozwalić atmosferę w polskiej kadrze
fot. FotoPyk

Jan Tomaszewski na łamach „Super Expressu” zabrał głos w dyskusji na temat potencjalnego powołania do reprezentacji Polski Tarasa Romanczuka.

Odkąd pomocnik Jagiellonii Białystok odebrał polski paszport w mediach rozgorzała debata dotycząca tego, czy powinien on otrzymać powołanie od Adama Nawałki. Selekcjoner rodzimej kadry podobno faktycznie bierze pod uwagę taki krok. Części obserwatorów kompletnie się to nie podoba. Tomaszewski nie widzi przeszkód, by Romanczuk otrzymał powołanie, ale... dopiero po zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata.

- Dla mnie to Polak. Ale nie można go absolutnie powołać na finały mundialu. Owszem, nie mam nic przeciwko temu, żeby w kadrze zagrał, ale PO mistrzostwach. Gdy czytam, że ktoś ostatnio powiedział, iż on jest lepszy od Mączyńskiego…

- (…) Teraz nie wolno tego robić. To mogłoby rozwalić całą atmosferę w kadrze. Ja wiem, że reprezentacja to nie Caritas, ale kto miałby nie pojechać, żeby zrobić miejsce dla Romanczuka? Mączyński, który bardzo nam pomógł w eliminacjach? No nie! Nie można w ostatniej chwili wyciągnąć królika z kapelusza i włożyć do kadry. (…) Wrzucenie do zespołu Romanczuka mogłoby sprawić, że tych wrogów miałby ponad 20. Czasem niby drobne sprawy mogą zepsuć atmosferę w zespole - stwierdził 63-krotny reprezentant Polski w rozmowie z „SE” (cały wywiad TUTAJ).

Przypomnijmy, że Romanczuk gra w Polsce od 2013 roku. Do samej Jagiellonii, w barwach której rozegrał już 132 oficjalne mecze, trafił w 2014 roku. W tym sezonie 26-latek zaliczył 24 występy, cztery trafienia i trzy asysty w Ekstraklasie.ŹRÓDŁO
Super Express
TAGI: Jan Tomaszewski Polska Reprezentacja Polski Taras Romanczuk Jagiellonia Białystok MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.