Ibrahimović zrezygnował ze 100 milionów!

10 miesięcy temu
Ibrahimović zrezygnował ze 100 milionów!
fot. Los Angeles Galaxy

Jak pisze „Sports Illustrated”, Zlatan Ibrahimović przed podjęciem ostatecznej decyzji o przenosinach do Los Angeles Galaxy odrzucił możliwość transferu do Chin.

Szwed przeszedł do amerykańskiego zespołu na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał umowę z Manchesterem United. Z nową drużyną podpisał kontrakt do 31 grudnia 2019 roku. Zgodnie z nim na konto napastnika będzie wpływało 1,5 miliona dolarów za sezon gry.

Biorąc pod uwagę obecne realia - to niewiele. Mało tego, chwilę wcześniej Ibrahimović miał odrzucić lukratywną propozycję z Chin. „Sports Illustrated” nie podaje nazwy klubu ani długości potencjalnego kontraktu, ale jak czytamy, „Ibra”, przenosząc się do Chin, mógł zainkasować w sumie 100 milionów dolarów.

Potwierdza to dyrektor LA Galaxy, Jovan Kirovski. 62-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych przekonuje również, że wspomniane 1,5 miliona rocznie podstawowego wynagrodzenia Ibrahimovicia to jedyne pieniądze wypłacane Szwedowi przez klub. Osiągnięcie porozumienia wynika z tego, że zawodnik uznał, iż nie musi już zarabiać wielkich pieniędzy bezpośrednio z samej piłki (rzecz jasna robi to również poprzez inne kontrakty).

Kirovski po raz pierwszy rozmawiał z „Ibrą” na temat transferu do LA Galaxy, gdy ten reprezentował jeszcze barwy Paris Saint-Germain. Następnie wielokrotnie spotykał się z nim w Europie i Stanach Zjednoczonych. Szwed dał ostateczne „zielone światło” na przeprowadzkę kilka miesięcy temu.

36-latek znakomicie przywitał się z kibicami LA Galaxy. W derbowym spotkaniu z Los Angeles FC Szwed dwukrotnie trafił do siatki, dając swojej drużynie wygraną 4:3.ŹRÓDŁO
Sports Ilustrated
TAGI: Zlatan Ibrahimović Szwecja Stany Zjednoczone Chiny Los Angeles Galaxy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.