Ibrahimović zagra na mundialu? Jest odpowiedź selekcjonera Szwedów

10 miesięcy temu
Ibrahimović zagra na mundialu? Jest odpowiedź selekcjonera Szwedów
fot. Zlatan Ibrahimović

Selekcjoner reprezentacji Szwecji, Janne Andersson, zabrał głos na temat potencjalnego powołania na Mistrzostwa Świata dla Zlatana Ibrahimovicia.

Gwiazdor Los Angeles Galaxy zrezygnował z gry w rodzimej kadrze po Euro 2016. Wcześniej napastnik rozegrał w jej koszulce 116 spotkań, w których zdobył 62 bramki.

Tuż po awansie szwedzkiej reprezentacji na tegoroczne Mistrzostwa Świata media z całego świata zaczęły spekulować o powrocie „Ibry” do kadry. Atmosferę w swoim stylu dodatkowo podgrzewał sam zawodnik, który w jednym z wywiadów stwierdził, iż to wyłącznie od niego będzie zależało, czy zobaczymy go na mundialu. Co na to Andersson?

- Zlatan i kilku innych zawodników zdecydowało się zakończyć przygodę z kadrą po Mistrzostwach Europy we Francji i ja to respektuję. Nie będę odnosił się do medialnych spekulacji i tego, co mówi sam Zlatan. Odnoszę się do tego, co ustaliliśmy.

- Sprawa była postawiona jasno. W przypadku, gdy ktoś zmienia zdanie, możemy porozmawiać. Nikt się jednak ze mną nie kontaktował.

- Czy Zlatan jest w moich planach na mundial? Zdecydowanie nie. Nie ma w nich również innych graczy, którzy zrezygnowali z dalszej gry w reprezentacji. Uwzględniam tylko tych piłkarzy, którzy chcieli w niej występować - przyznał selekcjoner Szwedów.

Jeśli nie wydarzy się więc nic niespodziewanego, Ibrahimović nie wystąpi na mundialu.  ŹRÓDŁO
Fotbollskanalen.se
TAGI: Szwecja MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Zlatan Ibrahimović Janne Andersson
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.