Górnik Zabrze finalizuje transfer napastnika
2026-01-12 23:33:29; Aktualizacja: 2 godziny temu
Górnik Zabrze będzie miał nowego napastnika. Do zespołu z Ekstraklasy trafi bowiem Borisław Rupanow - informuje topsport.bg.
Górnik Zabrze w zimowym oknie pożegnał już czterech zawodników. Z zespołem prowadzonym przez Michala Gašparíka żegnali się bowiem Natan Dzięgielewski, Matúš Kmeť, Goh Young-jun i przede wszystkim Ousmane Sow.
Utrata ostatniego z nich jest bolesna, bo mowa o jednym z liderów zespołu. Propozycja rzędu dwóch i pół miliona euro okazała się jednak tą nie do odrzucenia.
W takim razie działacze mają środki na wzmocnienia i wkrótce przekonamy się o efektach. Jak twierdzi bowiem topsport.bg, Górnik Zabrze będzie miał nowego napastnika. Do klubu z Ekstraklasy dołączy bowiem Borisław Rupanow.Popularne
Zdaniem bułgarskich mediów 21-latek rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej z Lewskim Sofia, jednak kiedy przyszła oferta z Polski, to nie zastanawiał się zbyt długo.
Przed atakującym zatem testy medyczne. Jeśli te wypadną pomyślnie, to złoży parafkę pod kontraktem z nowym zespołem. Szczegóły jak na razie nie są znane.
W tym przypadku mamy do czynienia z reprezentantem Bułgarii do lat 21, który w tym sezonie rozegrał 26 meczów. W nich strzelił cztery gole oraz dorzucił do tego trzy asysty. Jego umowa pierwotnie miała obowiązywać do końca sezonu 2026/2027.








![Miał na stole cztery opcje z Ekstraklasy, wybrał transfer do rewelacji Ligi Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/113907/170x113/irfan-can-egribayat.jpg)






















