PILNE: Szokujące sceny na obiektach Sportingu. Kibice zaatakowali piłkarzy i trenera

9 miesięcy temu
PILNE: Szokujące sceny na obiektach Sportingu. Kibice zaatakowali piłkarzy i trenera

Do skandalicznych scen doszło we wtorek na obiektach Sportingu.

Około 50 kibiców „Lwów” przerwało dzisiaj trening zespołu z Lizbony. Zakapturzeni intruzi zaatakowali zarówno piłkarzy, jak i trenera drużyny, Jorge Jesusa. Do sieci trafiło na razie zdjęcie rozciętej głowy napastnika Sportingu, Basa Dosta. W tym sezonie strzelił on dla niego 34 gole we wszystkich rozgrywkach.

Jak podają portugalskie media, ucierpieli również członkowie sztabu technicznego zespołu. Do tego kibice zdemolowali m.in. szatnię.

Działacze Sportingu odnieśli się już do całej sytuacji, dając do zrozumienia, że nie zamierza godzić się na podobne akty wandalizmu i agresji. Lizbończycy zapewnili, że zamierzają wyciągnąć konsekwencje wobec osób, które brały udział w zajściu.

Złość kibiców Sportingu wynikała bezpośrednio z niedzielnej porażki z Marítimo 1:2. Zespół prowadzony przez Jesusa zakończył sezon na trzecim miejscu w tabeli portugalskiej ekstraklasy, tracąc tym samym szanse na awans do fazy Ligi Mistrzów. W ten weekend czeka go finał Pucharu Portugalii z Aves, ale w związku z zaistniałą sytuacją, nie wiadomo, czy piłkarze będą chcieli w nim wystąpić.

Zdaniem mediów przynajmniej część z nich będzie dążyła do rozwiązania kontraktów z klubem.

To nie pierwszy skandal, który wybuchł w Sportingu w ostatnim czasie. Niedawno jego prezydent zawiesił kilkunastu piłkarzy pierwszej drużyny. Ten konflikt częściowo udało się załagodzić. Teraz może być o to trudniej.oŹRÓDŁO
A Bola I PT Jornal
TAGI: Sporting Lizbona Portugalia Bas Dost Kibice
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.