OFICJALNIE: Koniec sagi?! Zdecydowany komunikat Lyonu w sprawie Fekira!

9 miesięcy temu
OFICJALNIE: Koniec sagi?! Zdecydowany komunikat Lyonu w sprawie Fekira!

Na stronie internetowej Olympique'u Lyon zamieszczono komunikat, w którym poinformowano o zerwanych negocjacjach w kwestii transferu Nabila Fekira.

Pomocnik jest jedną z największych gwiazd „Les Gones” i wszystko wskazywało na to, że tego lata zmieni pracodawcę. Działacze Lyonu złożyli mu nawet obietnicę, że jeśli pojawi się odpowiednia propozycja, klub nie będzie stawiał mu przeszkód przed odejściem. Taką ofertę miał złożyć Liverpool i kiedy wyglądało już na to, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, sprawa zaczęła się komplikować.

Transfer miał być już tylko kwestią dni lub nawet godzin, piłkarz przeszedł testy medyczne, ale tymczasem... negocjacje zostały zerwane. Lyon niespodziewanie zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat, w którym wyjaśnia sytuację.

„Olympique Lyon informuje, że trójstronne negocjacje z klubem Liverpool oraz Nabilem Fekirem w sprawie przenosin kapitana OL zakończyły się niepowodzeniem i władze Olympique'u zdecydowały się zakończyć negocjacje dziś o godzinie 20” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

„Liverpool jest priorytetem, jeśli chodzi o możliwy transfer Nabila, i ma pierwszeństwo przed innymi propozycjami ze względu na interesy Nabila i OL, a także ambicje klubów. Jednakże Olympique Lyon jest zachwycony, że będzie mógł liczyć na obecność swojego kapitana, jego czołowego zawodnika w sezonie 2018/2019, podczas którego klub zagra w Lidze Mistrzów, do której przystąpi z trzeciego koszyka losowania fazy grupowej”.

Już raz Lyon wydał oświadczenie, w którym zaprzeczał spekulacjom mediów na temat Fekira. Kwestią sporną ma być wycena piłkarza - Olympique od początku zaznaczał, że wolałby sprzedać swoją gwiazdę po mundialu, kiedy cena może wzrosnąć. W związku z tym, iż Liverpool chciał działać znacznie szybciej, Lyon zażądał wyższej kwoty i jak widać, strony nie potrafiły znaleźć kompromisu. Istnieją też jednak spekulacje, że to Liverpool po testach medycznych próbował obniżyć cenę, co spotkało się z ostrą reakcją prezydenta Lyonu, Jeana-Michela Aulasa.

Oświadczenie nie musi oznaczać, że kluby nie wrócą do negocjacji, aczkolwiek zerwanie dotychczasowych rozmów komplikuje sprawę. Na jak najszybszym rozwiązaniu sprawy zależy też samemu Fekirowi. Selekcjoner kadry Francji Didier Deschamps polecił swoim podopiecznym rozwiązanie spraw transferowych do niedzieli, by ci mogli w pełni skoncentrować się na przygotowaniach do mundialu. W związku z nakazem szkoleniowca Francuzów czekamy też na komunikat w sprawie Antoine'a Griezmanna.ŹRÓDŁO
Olympique Lyon
TAGI: Oficjalnie Nabil Fekir Olympique Lyon Liverpool FC Anglia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.