Boniek o kandydatach na nowego selekcjonera. DWA nazwiska raczej skreślone

7 miesięcy temu
Boniek o kandydatach na nowego selekcjonera. DWA nazwiska raczej skreślone
fot. FotoPyk

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, na łamach tygodnika „Piłka Nożna” wypowiedział się na temat kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Tuż po nieudanych dla polskiej drużyny Mistrzostwach Świata z kadrą pożegnał się Adam Nawałka. Już po ogłoszeniu tej decyzji media zaczęły wymieniać kolejnych kandydatów na jego następcę. Wśród nich znaleźli się m.in. Gianni De Biasi, Slaven Bilić, Cesare Prandelli czy Michał Probierz. Chęć objęcia naszej reprezentacji mieli wykazać również Piotr Nowak oraz Winfried Schäfer.

Boniek częściowo odniósł się do dotychczasowych spekulacji, sugerując, że stanowiska raczej nie obejmą Prandelli i Probierz.

- Na dziś Michał Probierz jest przede wszystkim trenerem klubowym. Nie jest kandydatem do roli selekcjonera. Nie dlatego, że go nie lubię. Wręcz przeciwnie, ma bardzo dużo fajnych cech. Michał ma w sobie mnóstwo adrenaliny. Gdyby przegrał mecz w roli selekcjonera, nie wytrzymałby dwóch miesięcy, a co tyle mniej więcej grają reprezentacje, do kolejnego spotkania.

- Prandelli? Gdy przeszedłem do Juventusu, on był pierwszym piłkarzem, z którym się zaprzyjaźniłem. Znamy się, lubimy, mamy wspólnych znajomych, żyjemy w dobrych stosunkach, czasami do siebie dzwonimy. Nie wydaje mi się jednak, że jest kandydatem do prowadzenia reprezentacji Polski - przyznał prezes PZPN w rozmowie z „Piłką Nożną”.

Przypomnijmy, że wcześniej Boniek poinformował, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy najprawdopodobniej 23 lub 24 lipca.ŹRÓDŁO
Piłka Nożna
TAGI: Zbigniew Boniek Polska Włochy Reprezentacja Polski Trenerzy Cesare Prandelli Michał Probierz
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.