OFICJALNIE: Ronaldo w Juventusie!

8 miesięcy temu
OFICJALNIE: Ronaldo w Juventusie!

Hitowy transfer Cristiano Ronaldo stał się faktem.

Choć początkowo sprawa transferu Portugalczyka z Realu Madryt do Juventusu była traktowana nieco z przymrużeniem oka, transakcja została dopięta. Madrytczycy potwierdzili dokonanie jednego z największych transferów ostatnich lat i tym samym Cristiano Ronaldo od teraz będzie reprezentował barwy „Bianconerich”. Patrząc na skalę operacji, strony dość szybko doszły do porozumienia, ale decydującą rolę odegrała wola samego piłkarza.

W celu dokonania transferu „Stara Dama” musiała pobić swój dotychczasowy rekord. Za 33-latka mistrzowie Włoch zapłacili w sumie 105 milionów euro, co przewyższa kwotę wydaną dwa lata temu na Gonzalo Higuaína. Oznacza to również, że Realowi udało się zarobić na transferze, ponieważ w 2009 roku napastnik został wykupiony z Manchesteru United za 94 miliony. Należy jednak pamiętać, iż od tamtej pory warunki panujące na rynku znacznie się zmieniły.

Sam piłkarz podpisze kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku, który zagwarantuje mu zarobki w wysokości 30 milionów euro za sezon. Podobną kwotę miał proponować mu Real, lecz zawodnik zdecydował, że nadszedł czas na podjęcie nowego wyzwania. Pomóc w opłacaniu bardzo wysokiej pensji ma Fiat należący do właściciela Juventusu - firmy Exor.

Transakcja była dość skomplikowana i wymaga od Juventusu sprzedaży kilku zawodników, co ma pokryć straty i wyrównać budżet w kontekście Finansowego Fair Play. Pożegnanie z Turynem może czekać teraz takich graczy jak Higuaín, Rugani, Sturaro, Cerri, Favilli, Madragora czy Kean. Każdy z nich ma przynieść zysk w wysokości kilkudziesięciu-kilkunastu milionów euro (najwięcej Higuaín, około 60 milionów euro). Warto dodać, że w przypadku Mandragory i Keana Juventus ma sobie zapewnić prawo do ponownego wykupu ich kart zawodniczych.

Ronaldo już od dłuższego czasu nosił się z zamiarem opuszczenia Madrytu. Jeszcze w styczniu zawarł z klubem dżentelmeńską umowę, która pozwalała mu zmienić pracodawcę za kwotę znacznie niższą niż zapisana w klauzuli (miliard euro). Po finale Ligi Mistrzów gwiazda „Los Blancos” udzieliło dwuznacznych wypowiedzi na temat swojej przyszłości, co już wtedy wzbudziło falę spekulacji.

Wtedy wydawało się, że piłkarz mógłby się zdecydować na powrót do Manchesteru United, ale po tym jak Portugalia odpadła z Mistrzostw Świata „Tuttosport” ogłosił, iż jeden z najlepszych zawodników w historii może trafić właśnie do Turynu. Temat szybko podchwyciły media w całych Włoszech, Hiszpanii i Portugalii.

Istotną rolę w negocjacjach pełnił również przedstawiciel Ronaldo, Jorge Mendes. W ostatnim czasie kierownictwo Juventusu polepszyło swoje relacje z superagentem, który pomógł przy okazji transferu João Cancelo. Później miał też wesprzeć „Bianconerich” w walce o Sergeja Milinkovicia-Savicia, ale kiedy okazało się, że Lazio nie zejdzie z ceny (150 milionów euro), turyńczycy postanowili przeznaczyć dostępne na ten transfer środki na pozyskanie Cristiano Ronaldo.

Przygoda napastnika z Realem Madryt kończy się zatem na 438 występach, 450 zdobytych bramkach i 131 zaliczonych asystach. Z klubem Ronaldo sięgnął łącznie po 15 trofeów, w tym cztery Ligi Mistrzów i dwa mistrzostwa kraju.ŹRÓDŁO
Real Madryt
TAGI: Oficjalnie Włochy Portugalia Hiszpania Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Juventus FC Real Madryt CF
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0344 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.