Ważne spotkanie w kwestii Ousmane'a Dembélé

7 miesięcy temu
Ważne spotkanie w kwestii Ousmane'a Dembélé
fot. FC Barcelona

Najważniejsi członkowie zarządu Barcelony postanowili wyjaśnić sobie niektóre kwestie z agentami Ousmane'a Dembélé.

Francuz trafił na Camp Nou za ponad 100 milionów euro, lecz nie potrafi przystosować się do nowych warunków. Częściowo utrudniła mu to kontuzja, której nabawił się tuż po rozpoczęciu poprzedniego sezonu, ale Katalończycy obawiają się, że problemy zawodnika wynikają nie tylko z jego formy, ale przede wszystkim zachowania poza boiskiem.

„Mundo Deportivo” informuje, że działacze „Barçy” postanowili temu zaradzić. Z racji że w ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji na temat skrzydłowego, zarząd postanowił wyjaśnić sobie wszystko z agentami piłkarza. We wtorek na Camp Nou doszło do spotkania, w którym wzięło udział dwóch przedstawicieli zawodnika, a także prezydent klubu Josep Maria Bartomeu, wiceprezydent Jordi Mestre, dyrektor generalny Pep Segura oraz dyrektor sportowy Eric Abidal.

Pojawiając się w takim składzie „Blaugrana” chciała dać sygnał, że bardzo poważnie podchodzi do sprawy. Podczas rozmów wyjaśniono, iż klub nadal widzi w Dembélé wielki talent i spory potencjał do rozwoju. Zaznaczono jednak, że musi on wziąć się za siebie, ponieważ jego dotychczasowe zachowanie było niedopuszczalne.

Działacze zwrócili uwagę, że gracz powinien obecnie skoncentrować się na poprawie swoich codziennych zwyczajów. Chodzi tu o jego punktualność, podejście do diety oraz podejmowanie odpowiednich decyzji. Ponadto klub obawia się o zdolności lingwistyczne piłkarza. Po tylu miesiącach spędzonych w Barcelonie spodziewano się, że zawodnik znacznie lepiej będzie władał językiem hiszpańskim. Klub zasugerował agentom, że 21-latek powinien spędzać więcej czasu z resztą drużyny, ponieważ języka nauczy się tylko wtedy, kiedy będzie go regularnie stosował.

Wysłuchano także uwag z drugiej strony, a konkluzją spotkania było to, iż Dembélé potrzebuje kogoś, kto wykaże się wobec niego empatią, lecz również pokieruje nim tak, by zachowywał się właściwie. Na ten moment klub pozostaje cierpliwy, lecz nie wiadomo jak długo tak pozostanie. Swego rodzaju alternatywą mogą być przenosiny gracza do Arsenalu, bowiem londyńczycy nieustannie obserwują go i rozważają nawet styczniową ofertę.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Ousmane Dembélé FC Barcelona Arsenal FC Hiszpania Francja Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0381 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.