Porto szuka następcy Casillasa. Na początek DWA nazwiska!

2 miesiące temu
Porto szuka następcy Casillasa. Na początek DWA nazwiska!

Kilka dni temu świat obiegła przykra wiadomość o zawale serca Ikera Casillasa. Życie jednak toczy się dalej. W związku z tym FC Porto rozpoczęło poszukiwania następcy legendarnego golkipera.

37-letni Hiszpan doznał zawału mięśnia sercowego podczas środowego treningu z zespołem „Smoków”. Zawodnik natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Obecnie jego stan jest stabilny. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle mistrz świata z 2010 roku będzie gotowy do powrotu na boisko. 

Zdania hiszpańskich kardiologów są podzielone. Jedyni uważają, że w ciągu trzech do sześciu miesięcy Iker Casillas przejdzie specjalistyczne badania, po których zapadnie decyzja w sprawie jego kariery zawodniczej. Inni już teraz przekreślają szanse na kontynuowanie przez niego uprawiania sportu na profesjonalnym poziomie.

Abstrahując od tych rozważań, francuscy oraz meksykańscy dziennikarze informują, że Porto rozpoczęło poszukiwania nowego golkipera. To na wypadek, gdyby wieloletni golkiper Realu Madryt nie mógł wrócić do gry. 

Żurnaliści znad Sekwany podają, że Portugalczycy przyglądają się sytuacji Anthony’ego Lopesa. Bramkarz Olympique’u Lyon nie tak dawno prowadził negocjacje z obecnym pracodawcą w sprawie przedłużenia jego umowy, która wygasa 30 czerwca 2020 roku. Strony napotkały jednak pewne problemy, co może postarać się wykorzystać dyrekcja „Smoków” już najbliższego lata.

Transfer do portugalskiej ekstraklasy mógłby ułatwić 28-latkowi walkę o podstawowy skład w reprezentacji narodowej. Warto dodać, że chociaż gracz urodził się we Francji, jego rodzina pochodzi z północnej Portugalii, gdzie swoją siedzibę ma klub z Estádio do Dragão. Tym samym dla bramkarza byłby to powrót do korzeni.

W tym sezonie rozegrał on 44 mecze i 10 razy zachował czyste konto.

Portugalczyk to jednak nie jedyna opcja rozważana przez „Smoki”. Na ich celowniku według dziennikarzy z Meksyku znalazł się Guillermo Ochoa. Umowa 33-latka ze Standardem Liège wygasa po zakończeniu sezonu, a agent zawodnika przekonuje, że to może być odpowiedni czas na znalezienie nowego wyzwania. Takowym z pewnością byłoby zastąpienie w bramce Porto legendarnego Ikera Casillasa. 

Jego liczby z obecnej kampanii to 45 spotkań i 11 czystych kont. 

Tym samym wydaje się, że już latem na Estádio do Dragão zawita nowy golkiper.ŹRÓDŁO
AFP | Futbol Total | AS
TAGI: Iker Casillas Fernández FC Porto Anthony Lopes Olympique Lyon Guillermo Ochoa Standard Liège Portugalia Francja Belgia Meksyk
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.