Buffon odejdzie z PSG, ale nie zakończy kariery?!

2 miesiące temu
Buffon odejdzie z PSG, ale nie zakończy kariery?!
fot. Paris Saint-Germain

Zgodnie z doniesieniami włoskiej prasy, Gianluigi Buffon nie zamierza kończyć kariery. W związku z tym, jeśli Paris Saint-Germain nie zaoferuje mu nowego kontraktu, Włoch poszuka nowego pracodawcy.

Legendarny bramkarz w bieżącym sezonie notuje wzloty i upadki. Może to być wynikiem nieregularnej gry. Należy bowiem pamiętać, że Thomas Tuchel rozdziela minuty pomiędzy ex-zawodnika Juventusu oraz Alphonse’a Aréolę. Niemiec zdążył już jednak zapowiedzieć, że w przyszłym sezonie się to zmieni. Tym samym jeden z golkiperów częściej będzie przebywał na ławce rezerwowych.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Gianluigi Buffon nie otrzyma propozycji przedłużenia kontraktu. Dodajmy, że w jego obecna umowa, która wygasa już 30 czerwca bieżącego roku, zawiera opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, lecz zostanie ona uruchomiona tylko za zgodą obu stron. Jeśli zatem strony nie dojdą do porozumienia, 41-latek może zostać bez klubu.

Okazuje się jednak, że pomimo wieku, 176-krotny reprezentant Włoch nie zamierza kończyć kariery - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”. Oznacza to, że w przypadku braku propozycji kontraktowej od dyrekcji Paris Saint-Germain, Buffon może zagrać w innym klubie. Wspomniane źródło utrzymuje, że nawet teraz doświadczony bramkarz miałby propozycje z ekip, które mają zagwarantowane miejsce w Lidze Mistrzów. Nie podaje jednak żadnych nazw. 

Jego liczby z bieżącego sezonu prezentują się następująco: 24 mecze i dziewięć czystych kont.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Gianluigi Buffon Paris Saint-Germain FC Francja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.