Rexach: Messi grał słabiej, bo jadł za dużo pizzy

4 lata temu Rexach: Messi grał słabiej, bo jadł za dużo pizzy
fot. Wikimedia

Członek komisji technicznej Barcelony Carles Rexach przedstawił powody słabszej formy Leo Messiego z poprzedniego sezonu, a także skomentował konflikt Guardioli i Vilanovy.

Rexach wypowiedział się w wywiadzie dla katalońskiego dziennika Regió 7. Hiszpan stwierdził, że Argentyńczyk jadł za dużo pizzy i to skutkowało gorszą dyspozycją zawodnika. Ponadto 68-latek skomentował też konflikt między Pepem Guardiolą a Tito Vilanovą.

- Bardzo łatwo wyjaśnić powody słabszej formy Messiego. To wszystko przez jedzenie. Podczas kadencji Guardioli Argentyńczyk przestrzegał ścisłej diety i jadł w klubie, ale gdy Tata Martino objął stery, pozwolił wtedy zawodnikom na spożywanie posiłków w restauracjach. Leo to wykorzystał, nadmiernie obżerając się swoimi ulubionymi pizzami – argumentował.

- Problemy Pepa i Tito zaczęły się, gdy Vilanova został pierwszym trenerem Barcelony. Na początku Guardiola dobrze to przyjmował, ale wszystko zmieniło się pod wpływem otoczenia Pepa. Obaj szkoleniowcy otrzymali ofertę z Manchesteru United. Tam mieli zacząć pracę po roku przerwy Guardioli, jednak sytuacja skomplikowała się, kiedy to Vilanova trafił do Nowego Jorku na leczenie nowotworu. Pep przebywał tam cały czas z rodziną, ale ani razu nie odwiedził Tito. Wszystko to działo się, gdy obaj byli w tym samym momencie w mieście, a ich partnerki czasem wpadałby na siebie na ulicy – dodał Rexach.


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: FC Barcelona Lionel Andrés Messi Carles Rexach Hiszpania Argentyna
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.