Ambitne plany transferowe Juventusu! Wielkie nazwiska w wypadku odejścia Pogby i Téveza?

4 lata temu Ambitne plany transferowe Juventusu! Wielkie nazwiska w wypadku odejścia Pogby i Téveza?
fot. Red Zone/PAPfot. EPA/PAP/Red Zone

Juventus, dominujący od kilku sezonów na krajowym podwórku, zamierza zadbać latem o to, by ugruntować swoją pozycję w europejskiej stawce.

Włosi mają bardzo konkretne plany, które są jednak uzależnione od przyszłości największych gwiazd - Paula Pogby i Carlosa Téveza. Tego pierwszego chce większość największych ekip na Starym Kontynencie, a jego agent w ostatnim czasie podsycał atmosferę, dając im sygnał do działania. Póki co, faktyczne kontakty poczynili jedynie przedstawiciele PSG. Ewentualne odejście Argentyńczyka to natomiast kwestia jego indywidualnej decyzji. Napastnik od zawsze zapowiadał, że swoją karierę będzie chciał zakończyć w Boca Juniors, a działacze z Turynu mają z nim dżentelmeńską umowę - nie zamierzają stać na drodze tej transakcji. W teorii, ruch ten zaplanowany jest dopiero na lipiec 2016 roku, gdy wygaśnie obecna umowa piłkarza, ale w ostatnim czasie nie brakuje spekulacji, że cały proces zostanie przyspieszony. 

Priorytet na lato dla "Starej Damy" jest ten samo, co w ostatnim oknie. Chodzi naturalnie o ofensywnego pomocnika, klasyczną dziesiątkę, która pozwoli Massimiliano Allegriemu na grę preferowaną taktykę: 4-3-1-2. "Juve" obiera jednak zupełnie nowe cele, rezygnując z opcji wcześniej branych pod uwagę - Wesleya Sneijdera i Henrikha Mkhitaryana. W ich miejsce wymienia się dwóch kandydatów, których ściągnięcie wiązałoby się z dużym wydatkiem. Pierwszym wyborem jest bowiem Oscar z Chelsea, natomiast gdyby transakcja to okazałaby się niemożliwa do przeprowadzenia, turyńczycy chcieliby się zgłosić po Juana Matę z United. 

O ile ściągnięcia klasowego "trequartisty" nie uzależnia się od przyszłości Pogby i Téveza, o tyle pozyskanie nowego napastnika, także zaplanowane na lipcowo-sierpniowe zakupy, jest już silnie związane z ewentualnymi zyskami z tytułu sprzedaży zawodników. Gdyby Francuz z Argentyńczykiem zostali w Turynie, wówczas priorytetem miałby stać się Paulo Dybala. Natomiast w innych okolicznościach, mistrzowie Włoch nie zamierzają oszczędzać i skupią się na rozmowach w sprawie Edinsona Cavaniego. Wszystkie wymienione możliwości to naturalnie wstępne plany, dwa optymalne scenariusze, która jednak nie muszą zostać zrealizowane.ŹRÓDŁO
Di Marzio | Transfery.info
TAGI: Juventus FC Włochy Paul Pogba Juan Manuel Mata García Oscar dos Santos Emboaba Junior Carlos Alberto Tévez Manchester United FC Chelsea FC Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.