Oferta za Van Persiego!

4 lata temu Oferta za Van Persiego!
fot. Manchester United FC

Juventus złoży opiewającą na pięć milionów funtów ofertę za Robina Van Persiego.

Holenderski napastnik ma wkrótce spotkać się z menedżerem Manchesteru United Louisem Van Gaalem, by porozmawiać o swojej przyszłości na Old Trafford. Na razie wiadomo, że 31-latek chciałby zostać w mieście z powodów rodzinnych. 

Van Persie uważa też, że wciąż pozostały mu kolejne cztery lata na szczycie, choć w lutowym meczu Swansea doznał kontuzji kostki, która wyłączyła go z gry na sześć tygodni. Kiedy był zdrowy, nie znajdował z kolei uznania w oczach rodaka, który nie traktował go jako swój pierwszy wybór.

Wobec odejścia Radamela Falcao, przyszłość holenderskiego napastnika będzie zależała od tego, czy "Czerwone Diabły" ostatecznie pozyskają tego lata kogoś z dwójki Edinson Cavani-Gonzalo Higuain, co oczywiście zmniejszyłoby szanse 31-latka na regularne występy w pierwszym zespole.

Jeśli Van Gaal da Van Persiemu do zrozumienia, że ten będzie dopiero jego trzecim wyborem, zawodnik może zdecydować się na poszukiwanie nowych wyzwań. Zainteresowany pozyskaniem Holendra od pewnego czasu jest Juventus, który - mając na uwadze wiek i zaledwie 12 miesięcy do upłynięcia jego kontraktu - zamierza złożyć United propozycję transferową wartą około pięć milionów funtów.

W Turynie Van Persie mógłby liczyć na bardziej regularne występy. W zeszłym tygodniu w rozmowie z holenderskimi mediami wyjawił zresztą swój podziw dla włoskiego klubu.

- Wciąż mam kontakt z Patricem Evrą, który opowiada mi o działaniu klubu. Bardzo się ono różni od tego angielskiego czy holenderskiego, ale oczywiście daje efekty - powiedział.


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Robin Van Persie Manchester United FC Anglia Juventus FC Włochy Holandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.