Firmino na celowniku Liverpoolu
2015-06-20 16:16:17; Aktualizacja: 10 lat temu
Liverpool FC zamierza złożyć ofertę za Roberto Firmino.
Przeciągają się negocjacje w sprawie sprzedaży Raheema Sterlinga do Manchesteru City. Działacze Liverpoolu są już praktycznie pogodzeni z odejściem swojej młodej gwiazdy i szukają jego następcy. Brendan Rodgers wie, że po sprzedaży Suareza i kontuzji Sturridge'a mocno ucierpiała siła ofensywna jego drużyny. W tym okienku, gdy odejdzie jeszcze Sterling, Liverpool musi wzmocnić atak.
Jednym z piłkarzy, którzy są dostępni na rynku i spełniają wymogi polityki transferowej klubu, jest Roberto Firmino. Brazylijczyk dobrymi występami w w Bundeslidze w Hoffenheim zapracował sobie na powołanie do reprezentacji na Copa America. 23-latek ma również coś, co bardzo odpowiada Rodgersowi - elastyczność. Może grać na kilku pozycjach za napastnikiem, jak również w systemie 4-3-3.
Walka o Firmino nie będzie łatwa. Zainteresowanie Brazylijczykiem wyraża również odwieczny rywal "The Reds" - Manchester United, z którym ponoć Hoffenheim ustaliło już nawet warunki transferu. Popularne
Innym piłkarzem, którego sprowadzenie rozważają w mieście Beatlesów, jest Dienis Czeryszew. Rosjanin ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Villarrealu, a Real Madryt, którego jest zawodnikiem, byłby skłonny go sprzedać.












![Złoty But: Król strzelców ligi łotewskiej wybronił się przed atakiem Erlinga Brauta Haalanda [TOP 15]](img/photos/101552/170x113/erling-braut-haaland.jpg)

![Tak kibice Lecha Poznań zareagowali na porażkę z Arką Gdynia. „Rozmowa wychowawcza” [WIDEO]](img/photos/112486/170x113/lech-kibice.jpg)





![FC Porto z komunikatem w sprawie Jana Bednarka [OFICJALNIE]](img/photos/111741/90x60/froholdt-bednarek.jpg)
![Polski bramkarz bohaterem miasta! Jego interwencje uratowały zespół przed spadkiem [WIDEO]](img/photos/107777/90x60/jakub-ojrzynski.jpg)










