Oficjalnie: Brečko w Norymberdze

4 lata temu Oficjalnie: Brečko w Norymberdze

Mišo Brečko został nowym zawodnikiem 1. FC Nürnberg.

Doświadczony obrońca podpisał z nowym pracodawcą dwuletnią umowę. Oba niemieckie klubu postanowiły nie ujawniać kwoty, za jaką Słoweniec przeniósł się na Grundig Stadion.

Brečko trafił do zespołu 1. FC Köln w lipcu 2008 z HSV. Od sezonu 2012/13 sprawował funkcję kapitana popularnych "Kozłów". W sumie w barwach tego zespołu rozegrał 225 spotkań, w których strzelił pięć bramek oraz zanotował 23 asysty.

W minionych rozgrywkach 31-letni defensor przegrywał walkę z Pawłem Olkowskim o miejsce w wyjściowym składzie drużyny z RheinEnergieStadion, ale wobec kontuzji Polaka w końcówce sezonu wskoczył do pierwszej jedenastki ekipy z Kolonii.

- Szkoda, że ​​tracimy Mišo, bo odgrywał istotną rolę w naszym zespole. Był z nami w najtrudniejszych czasach i wzorowo wywiązywał się z bycia kapitanem 1. FC Köln przez ostatnie trzy lata, między innymi dlatego zgodziliśmy przystać na jego prośbę i zgodziliśmy się na transfer - powiedział Jörg Schmadtke, prezes zarządu klubu.

- Cieszę się, że mogłem grać dla drużyny z Kolonii i wielkim zaszczytem było dla mnie bycie kapitanem tego zespołu. Moja rodzina i ja świetnie czuliśmy się w tym mieście, ale przed Mistrzostwami Europy chciałem grać jak najwięcej meczów i podjąć nowe wyzwanie. Ta nadarzyła się ze strony 1. FC Nürnberg i jestem szczęśliwy, że klubom udało się porozumieć. Chciałbym podziękować moim kolegom, kadrze szkoleniowej, pracownikom i kibicom "Kozłów" za ten niezapomniany czas, który tutaj spędziłem - dodał 74-krotny reprezentant Słowenii.ŹRÓDŁO
1. FC Köln
TAGI: Oficjalnie Mišo Brečko 1. FC Köln 1. FC Nürnberg Słowenia Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.