0-3 to niebezpieczny wynik. Historyczne zwycięstwo klubu z Bundesligi [WIDEO]

2024-09-30 07:44:57; Aktualizacja: 2 godziny temu
0-3 to niebezpieczny wynik. Historyczne zwycięstwo klubu z Bundesligi [WIDEO] Fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Do niecodziennego obrotu spraw doszło w Bundeslidze. Prowadzące już 3-0 po pierwszym kwadransie meczu Hoffenheim ostatecznie przegrało z Werderem Brema.

Rzadko kiedy bywa tak, że zespół posyłający rywala na deski aż trzykrotnie później sam obrywa ze zdwojoną siłą. To się jednak wydarzyło, choć po części to skutek niesprzyjających okoliczności, w jakich znaleźli się gospodarze.

Wszystko, co dobre układało się „Wieśniakom” do 18. minuty. Najpierw gole strzelili Marius Bülter (dwa) oraz Adam Hložek i już wtedy wydawało się, że jest po zawodach. Katastrofa została jednak zainicjowana wraz z czerwoną kartką dla Stanleya Nsokiego.

Przez resztę spotkania na scenie swój koncert odgrywali już tylko goście z Bremy. Jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę wyrównali stan rywalizacji. Impuls do odrabiania strat dał Julián Malatini, a następnie dubletem popisał się Jens Stage.

Na tym się jednak nie skończyło. Na początku drugiej odsłony środkowy pomocnik reprezentacji Danii dołożył jeszcze jedną bramkę, zaliczając hat-tricka.

Nigdy wcześniej w swojej historii Werder nie wychodził z takich opresji w żadnych oficjalnych rozgrywkach, dlatego też kibice „zielono-białych” obecni w sektorze gości na PreZero Arena nie zapomną tego wydarzenia do końca swoich dni.

Dzięki trzem punktom podopieczni Ole Wernera oddalili się od strefy spadkowej na cztery punkty. Hoffenheim utkwił za to w strefie barażowej o utrzymanie.