10 najlepszych piłkarzy do lat 21 na świecie według „FourFourTwo”

10 najlepszych piłkarzy do lat 21 na świecie według „FourFourTwo” fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FourFourTwo

Kto jest najlepszym piłkarzem do lat 21 na świecie? Magazyn „FourFourTwo” stworzył ranking 10 takich zawodników.

Całkiem niedawno po nagrodę Golden Boy, a także Trofeum Kopa przyznawane przy okazji rozstrzygnięcia plebiscytu Złotej Piłki sięgnął reprezentujący barwy Barcelony Gavi. „FourFourTwo” widzi to nieco inaczej i sklasyfikował 18-latka na czwartym miejscu. Na pierwszym znalazł się Jude Bellingham.

Jak podkreślają twórcy rankingu, angielski pomocnik stał się dla BVB niezastąpiony. Mimo że ma dopiero 19 lat, już występuje z opaską kapitańską na ramieniu. Zawodnik gra z wrodzoną inteligencją, co pozwala mu na posyłanie precyzyjnych podań oraz fizyczną rywalizację z przeciwnikami.

W trójce są jeszcze Pedri i Jamal Musiala. W dalszej części dziesiątki wyróżniono aż trzech graczy Arsenalu - Bukayo Sakę, Williama Salibę oraz Gabriela Martinellego.

Najlepsi piłkarze do lat 21 według „FourFourTwo”:

1. Jude Bellingham (Borussia Dortmund);
2. Pedri (FC Barcelona);
3. Jamal Musiala (Bayern Monachium);
4. Gavi (FC Barcelona);
5. Chwicza Kwaracchelia (Napoli);
6. Bukayo Saka (Arsenal);
7. Eduardo Camavinga (Real Madryt);
8. William Saliba (Arsenal);
9. Gabriel Martinelli (Arsenal);
10. Karim Adeyemi (Borussia Dortmund).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy