15 bramek w 8 spotkaniach. Rewelacja ligi Kosowa trafi do Serie A?!

15 bramek w 8 spotkaniach. Rewelacja ligi Kosowa trafi do Serie A?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CalcioMercato

Na celowniku Lazio i Torino miał znaleźć się Mirlind Daku, znakomicie spisujący się w lidze Kosowa.

Pomimo tego, że Daku skończył dopiero 22-lata, ma już na swoim koncie tytuł króla strzelców ligi Kosowa.

Przebywający na wypożyczeniu w KF Ballkani zawodnik zdążył rozegrać w tym sezonie dopiero osiem spotkań, zdobywając aż 15 goli.

O ile sama liga nie należy do najsilniejszych, o tyle same statystyki napastnika mogą robić wrażenie. Nie może zatem dziwić nikogo fakt, że zainteresowały się nim dużo większe kluby z mocniejszej ligi.

Zdaniem włoskich mediów 22-latek znalazł się na radarze dwóch przedstawicieli Serie A: Torino i Lazio.

Chęć pozyskania go ze strony stołecznego klubu nie powinna dziwić. Działacze tej ekipy dość regularnie sięgają po piłkarzy z bałkańskim rodowodem. Nieco ponad miesiąc temu do uczestnika obecnej edycji Ligi Mistrzów trafił inny reprezentant Kosowa, Vedat Muriqi. Być może zatem Daku podzieli jego los.

Jego karta zawodnicza należy do NK Osijek, który wykupił go go latem 2018 roku z FC Llapi za kwotę 60 tysięcy euro. Chorwacki klub najprawdopodobniej nie da mu szansy u siebie, od razu sprzedając go do Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Paris Saint-Germain reaguje po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Gwiazda na celowniku Paris Saint-Germain reaguje po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Gwiazda na celowniku Manchester United: To już koniec. De Gea opuści klub, wytypowany następca Manchester United: To już koniec. De Gea opuści klub, wytypowany następca Juventus: Szczegóły oferty dla Donnarummy. Gigantyczna prowizja Juventus: Szczegóły oferty dla Donnarummy. Gigantyczna prowizja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy