17 niepokonanych dotąd drużyn w europejskich ligach

17 niepokonanych dotąd drużyn w europejskich ligach
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Pomimo rozegrania już w większości europejskich lig kilkunastu kolejek, nadal mamy wiele zespołów, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze smaku porażki. W tym miejscu warto wymienić między innymi Paris Saint-Germain, Napoli i Benficę, ale też czternaście innych drużyn.

Europejskie rozgrywki ligowe powoli nabierają rozpędu. Właściwie lada moment, bo już za trzy tygodnie czeka nas przerwa reprezentacyjna na czas Mistrzostw Świata w Katarze. Czy do tej pory nadal będziemy mieć na Starym Kontynencie niepokonane kluby?

Istnieją ku temu mocno przesłanki, bo grupa zespołów, która może pochwalić się tym mianem, jest dosyć obszerna, bo liczy aż siedemnaście podmiotów.

Na pewno wymienić należy tak znane marki, jak między innymi Paris Saint-Germain, Napoli czy Benficę. Te trzy zespoły są zaprzeczeniem teorii, że nie da pogodzić się występów w europejskich pucharach i w lidze. Każda z nich bowiem radzi sobie na obu tych frontach wspaniale i są już pewni udziału w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Dobrze na dwóch frontach radzą sobie jednak też inni, a w tym miejscu trzeba wymienić Karabach, Dnipro-1 oraz Szachtar Donieck Te trzy zespoły awansu sobie jeszcze nie zapewniły, ale mogą go przyklepać w najbliższych dniach.

Nieco gorzej w europejskich pucharach, pomimo dobrej postawy w lidze, radzą sobie Viktoria Pilzno i Crvena zvezda.

Ekipy te na krajowym podwórku smaku porażki nie zaznały, ale przed szóstą kolejką zajmują ostatnie miejsca w swoich grupach odpowiednio Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Wkrótce zatem być może pozostanie im tylko walka o prym w kraju.

Walką na kilku frontach głowy nie zawracają sobie inni, jak Panathinaikos (Grecja), Zenit (Rosja), Santa Coloma i Atletic Escaldes (Andora), Lincoln, Europa FC, Magpies (Gibraltar) oraz Hamrun i Gzira (Malta).

Pełna lista zespołów niepokonanych w ligach europejskich:

Paris Saint-Germain (Francja),
Napoli (Włochy),
Benfica (Portugalia),
Karabach (Azerbejdżan),
Dnipro-1 (Ukraina),
Szachtar Donieck (Ukraina),
Viktoria Pilzno (Czechy),
Crvena zvezda (Serbia),
Panathinaikos (Grecja),
Zenit (Rosja),
Santa Coloma (Andora),
Atletic Escaldes (Andora),
Lincoln (Gibraltar),
Europa FC (Gibraltar),
Magpies (Gibraltar),
Hamrun (Malta),
Gzira (Malta).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy