20-letni rekord transferowy Chilaverta pobity. OFICJALNIE: Diallo w Strasbourgu

20-letni rekord transferowy Chilaverta pobity. OFICJALNIE: Diallo w Strasbourgu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RC Strasbourg

RC Strasbourg pozyskał za rekordową kwotę Habiba Diallo.

Słaby początek tego sezonu zmusił władze Strasbourga, by sięgnąć głębiej do kieszeni. Następstwem tego jest pozyskanie napastnika.
Zespół prowadzony przez Thierry'ego Laureya wzmocnił Habib Diallo.

25-latek przenosi się do wspomnianej ekipy z FC Metz na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem parafował umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Jego poprzednia drużyna zarobiła na nim dziesięć milionów euro, co jest równoznaczne z rekordem transferowym Strasbourga. Poprzedni należał do José Luisa Chilaverta i został ustanowiony 20 lat temu.

Wtedy to Paragwajczyk przeniósł się do ówczesnego przedstawiciela Ligue 1 z Vélez Sarsfield za nieco ponad pięć milionów euro.

Jeśli chodzi o Diallo to ma on za sobą bardzo dobry okres. W poprzednim sezonie, który nie został dokończony przez wzgląd na pandemię koronawirusa, zakończył z 12 bramkami i trzema asystami.

Poza Senegalczykiem Francuzi pozyskali w tym oknie transferowym takie nazwiska jak Majeed Waris, Jean-Eudes Aholou, Mahame Siby, Duplexe Tchamba oraz Moataz Zemzemi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy