20-letni rekord transferowy Chilaverta pobity. OFICJALNIE: Diallo w Strasbourgu

20-letni rekord transferowy Chilaverta pobity. OFICJALNIE: Diallo w Strasbourgu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RC Strasbourg

RC Strasbourg pozyskał za rekordową kwotę Habiba Diallo.

Słaby początek tego sezonu zmusił władze Strasbourga, by sięgnąć głębiej do kieszeni. Następstwem tego jest pozyskanie napastnika.
Zespół prowadzony przez Thierry'ego Laureya wzmocnił Habib Diallo.

25-latek przenosi się do wspomnianej ekipy z FC Metz na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem parafował umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Jego poprzednia drużyna zarobiła na nim dziesięć milionów euro, co jest równoznaczne z rekordem transferowym Strasbourga. Poprzedni należał do José Luisa Chilaverta i został ustanowiony 20 lat temu.

Wtedy to Paragwajczyk przeniósł się do ówczesnego przedstawiciela Ligue 1 z Vélez Sarsfield za nieco ponad pięć milionów euro.

Jeśli chodzi o Diallo to ma on za sobą bardzo dobry okres. W poprzednim sezonie, który nie został dokończony przez wzgląd na pandemię koronawirusa, zakończył z 12 bramkami i trzema asystami.

Poza Senegalczykiem Francuzi pozyskali w tym oknie transferowym takie nazwiska jak Majeed Waris, Jean-Eudes Aholou, Mahame Siby, Duplexe Tchamba oraz Moataz Zemzemi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Jaiden Kucharski chce grać dla Polski Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Wielki transfer Endricka do Europy przesądzony. „Here we go” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu” OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe Kamil Glik zachowuje rytm meczowy. Właśnie gra spotkanie ligowe OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii OFICJALNIE: Luis Enrique odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy