28 goli i 11 asyst w 40 meczach. Morelos coraz bliżej transferu do topowej ligi

28 goli i 11 asyst w 40 meczach. Morelos coraz bliżej transferu do topowej ligi fot. Alfredo Morelos I Instagram
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Letni transfer Alfredo Morelosa do jednej z topowych europejskich lig wydaje się nieunikniony.

Kolumbijski napastnik od 2017 roku występuje w Rangers FC. 22-latek z bardzo dobrej strony pokazał się już w poprzednim sezonie, a w obecnym jego statystyki są jeszcze lepsze. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, strzelił 28 goli i zaliczył 11 asyst w 40 spotkaniach (16 trafień w szkockiej ekstraklasie). Całkowity bilans Morelosa w barwach Rangersów to 46 bramek i 19 ostatnich podań w 83 meczach.

Zgodnie z doniesieniami Sky Sports pozyskanie jednokrotnego reprezentanta swojego kraju po zakończeniu sezonu rozważa kilka klubów z mocniejszych lig. Wśród nich są Borussia Dortmund i Leicester City. Jeśli Morelos utrzyma formę, latem niemal na pewno zmieni drużynę. W takim tonie wypowiada się sam zawodnik.

Ile trzeba za niego zapłacić? Zdaniem brytyjskich dziennikarzy nieco ponad 20 milionów euro.

Morelos jest wychowankiem Independiente Medellín. Jego pierwszym europejskim klubem było HJK Helsinki, z którym zdobył mistrzostwo i Puchar Finlandii. Dla tej drużyny strzelił 46 goli w 62 spotkaniach. 


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy